Європейський Союз в українців асоціюється із багатством, Росія – із природними ресурсами, а от Україна – із бідністю та корупцією. Наші громадяни вважають, що жити краще в Білорусії або ж РФ, якщо в Європу не пустять.
Цікаво, що більше ніж половина українців впевнена: коли-небудь нас таки приймуть у Європейський Союз. Такої думки притримується 57% наших співгромадян, із них чотири відсотки вважають, що станеться це у найближчі рік-два, ще 12% – через три-п’ять років, а 18% – не швидше ніж за п’ять-десять років. У той же час аж чверть українців переконані: Україну до ЄС не візьмуть. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”. В цілому ж лише п’ята частина українців вважає, що ЄС надалі розростатиметься. Чимало українців певні: ЄС або розпадеться (9%), або зменшиться до кількох потужних держав (16%). У монолітності ЄС впевнені лише 50% опитаних.
Не перший рік у нашій країні спостерігається і така тенденція: кількість прихильників вступу до ЄС є приблизно такою ж, як і тих, хто хоче вступати до Митного союзу.
Окрім того, соціологи із “Рейтингу” з’ясували: що частіше люди були в Європі, то більше бажання там жити вони мають. Хоча за останні кілька років країни ЄС відвідували лише 12% українців, а в державах СНД побувало близько чверті наших співгромадян. Цікаво й інше. Більшість українців сьогодні переконана, що країні необхідна стабільність. Водночас та ж таки більшість вважає, що вступ до ЄС – це зміни.