Хто хоче бачити Україну в ЄС?

Експерт розповів, які країни Європейського Союзу позитивно ставляться до підписання Угоди про асоціацію з нашою державою

Експерт розповів, які країни Європейського Союзу позитивно ставляться до підписання Угоди про асоціацію з нашою державою

Європейських Союз поділився на три групи, які по-різному оцінюють євроінтеграційні прагнення нашої держави – оптимістів, скептиків і тих, кому байдуже. На думку Володимира Горбача, політичного аналітика Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, однією з вирішальних буде позиція Німеччини у питанні підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.
Але Німеччину разом із Нідерландами, Данією та Францією експерт нині відніс до україноскептиків в ЄС. Водночас Володимир Горбач розповів, що дев’ять країн ЄС готові сприяти підписанню Угоди про асоціацію. “Що стосується українооптимістів в контексті угоди, то насамперед це наші східні сусіди – нові члени ЄС (перш за все Польща, Литва, Угорщина, Словаччина, Латвія та Естонія). Меншою мірою Чехія, оскільки також був скепсис, однак зі значною долею оптимізму. Сюди би відніс Румунію з Болгарією, вони готові це питання підтримувати, однак наразі їх статус в ЄС не дозволяє їм активно лобіювати це питання”, – зазначив він.
Експерт також зауважив, що донедавна однією з найбільш оптимістично налаштованих щодо України держав у ЄС була Швеція, однак наша влада її розчарувала. Тому Швеція перетворилася на серйозного скептика, що є великою зовнішньополітичною поразкою України.
Щодо держав із пасивною позицією, то серед них експерт назвав Португалію, Іспанію, Італію та Грецію. “Вони більше пасивні, не мають своєї точки зору з цього питання. Оскільки Україна їх цікавить не такою мірою, як наших безпосередніх сусідів чи Німеччину. Тому вони притримуються нейтрального полюсу і приєднаються до більш активної позиції, яка буде сформована”, – зауважив Володимир Горбач. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4958 / 1.53MB / SQL:{query_count}