Без помилування

У Президента вирішили, що звільняти Юлію Тимошенко нині передчасно. А Європейський суд із прав людини вже сьогодні мав би оголосити рішення щодо однієї зі скарг леді Ю

У Президента вирішили, що звільняти Юлію Тимошенко нині передчасно. А Європейський суд із прав людини вже сьогодні мав би оголосити рішення щодо однієї зі скарг леді Ю

Юлія Тимошенко не повторить долю Юрія Луценка. Принаймні найближчим часом. На вихідних Комісія з питань помилування при Президентові Україні ухвалила цілком очікуване рішення – порадила гарантові не звільняти леді Ю з огляду на те, що проти неї не закриті кримінальні справи. В опозиції заявили: таке рішення комісії продиктоване самим Януковичем. Тож нині торги між українською владою та Європейським Союзом тривають, адже в ЄС неодноразово наголошували: звільнення Тимошенко стане одним із вагомих факторів для підписання Угоди про асоціацію.

Одноголосно проти 

Цікаво, що жоден член Комісії при Президентові не висловився за помилування Тимошенко. “Комісія одноголосно проголосувала за те, щоб відхилити клопотання народних депутатів-жінок про помилування до Президента України. Вважаю, у цьому випадку ухвалено єдине правильне рішення Комісії при Президентові України щодо помилування, і ми будемо клопотати перед Президентом про незастосування акта про помилування стосовно Юлії Тимошенко”, – заявив голова комісії Геннадій Васильєв, інформує прес-служба Президента України.
Комісія не знайшла підстав для внесення пропозицій про застосування помилування, наголошуючи на “тяжкості вчиненого Тимошенко злочину, а також на тому, що вона відбула незначну частину призначеного судом терміну покарання, обвинувачується та підозрюється у вчиненні інших правопорушень, а рішення у кримінальних справах судом не ухвалені”.

Інша думка

Насправді ж мало хто сподівався на позитивне рішення Комісії з питань помилування. Експерти й навіть опозиційні політики прогнозували такий перебіг подій. У “Батьківщині” наголосили: “нині немає жодних юридичних підстав, які б заважали ухвалити позитивне рішення у справі Юлії Тимошенко, крім відсутності політичної волі у Віктора Януковича”. 
“Це рішення вкотре підтвердило замовний характер справ, порушених проти Юлії Тимошенко, та пряму зацікавленість Януковича в тому, щоб його головний політичний опонент і далі незаконно перебував за ґратами. Адже рішення Комісії про помилування мають лише рекомендаційний характер. Президент ухвалює особисте рішення про помилування тієї чи іншої особи”, – йдеться у заяві “Батьківщини”. 
Опозиціонери також зазначили: “відмовляючись помилувати Юлію Тимошенко, режим Януковича перекреслює європейську перспективу України”. Водночас захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив: рішення комісії має суто рекомендаційний характер, отже Президент все ще може помилувати леді Ю. 
“Відповідно до Конституції, рішення ухвалює Президент. Він має всі права та підстави не погодитися з Комісією. Комісія у своєму рішенні посилалася на те, що на сьогодні не закриті всі провадження, і це заважає здійснити помилування. Це маячня. В Україні діє презумпція невинуватості. Помилування здійснюється щодо конкретного вироку. На сьогодні є вирок стосовно Юлії Володимирівни Тимошенко. Ми з ним не згодні, ми вважаємо його політично вмотивованим. І, до речі, цей вирок ухвалений із порушеннями стандартів, так говорив сам Янукович. Як нормальний європейський Президент він повинен помилувати Тимошенко у цій справі без всяких питань. У Конституції про жодні обмеження щодо помилування не зазначено”, – говорить Власенко, повідомляє РБК-Україна.
Раніше понад 20 опозиційних жінок-депутатів звернулися до Віктора Януковича із клопотанням про помилування. І саме їхнє звернення Адміністрація Президента передала Комісії з питань помилування. Вже після цього із подібними клопотаннями до гаранта зверталася низка українських дипломатів, політологів, громадських діячів із різних областей. Минулого тижня про помилування та звільнення Юлії Тимошенка у Президента попросила і Львівська обласна рада.

Судові перипетії

Нагадаємо, що Тимошенко у 2011-му засудили до семи років у “газовій” справі. Нині у судах розглядаються ще дві справи проти леді Ю – щодо зловживань ЄЕСУ та щодо її причетності до вбивства Євгена Щербаня. Водночас Європейський суд з прав людини вже зараз мав би ухвалити рішення стосовно першої скарги Тимошенко на незаконний арешт, умови утримання під вартою і політичні мотиви переслідування. Захисники екс-прем’єра сподіваються: суд таки визнає, що ув’язнення Тимошенко було політично вмотивованим, але зазначають: на її звільнення це не матиме безпосереднього впливу. Тому варто нагадати: після того, як Вищий спеціалізований суд України залишив чинним вирок у «газовій» справі, Юлія Тимошенко звернулася до ЄСПЛ зі ще однією скаргою про порушення її права на справедливий суд у зв’язку з політичними мотивами (ст. 6, ст. 18 Європейської конвенції з прав людини). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4221 / 1.57MB / SQL:{query_count}