Диплом у поміч

Щороку десятки тисяч випускників не можуть знайти роботу

Щороку десятки тисяч випускників не можуть знайти роботу

Щорічно понад 90 тисяч випускників українських університетів залишаються без роботи. Насправді їх може бути ще більше. Ця цифра відображає лише чисельність тих, які через неможливість знайти роботу самотужки або із допомогою свого вишу, звертаються до Державної служби зайнятості. 

При цьому кожного де­в’ятого із них доводиться перенавчати. “Щорічно в Державну службу зайнятості звертається від 5 до 7 відсотків випускників навчальних закладів. Це означає, що після закінчення навчання роботу не отримали 93 тисячі випускників”, – розповіла під час круглого столу на тему працевлаштування випускників заступник начальника відділу Держслужби зайнятості Валентина Плачинда, передає “Укрінформ”. За її словами, із тих 93 тисяч, які звертаються у Держслужбу, 53 тис. складають випускники вищих навчальних закладів, 33,5 тис. – професійно-технічних закладів і 6,3 тис. – це випускники загальноосвітніх шкіл.

Основа причина безробіття – неможливість працевлаштуватися за набутою професією. Інша причина – працедавці не поспішають брати на роботу осіб без стажу. Якщо ж когось такого і шукають, то платять по-мінімуму. Цікаво й інше. Більшість випускників розраховують, що на першому місці праці отримуватимуть зарплату до чотирьох тисяч гривень. Це показують результати опитування на тему “Становище молодих фахівців на ринку праці очима випускників і студентів вишів”, яке провели кадровий холдинг АНКОР спільно з міжнародною студентською організацією Enactus. “Головна причина, що спонукає студентів продовжувати навчання після отримання ступеня бакалавра, полягає в тому, що бакалаврат розглядається як неповна вища освіта та існують побоювання щодо успішності працевлаштування. Про це повідомили 53% респондентів”, – зазначають у АНКОР. Це ж опитування встановило, що до моменту закінчення вишів досвід роботи мають 63% українських студентів. Досвід роботи за фахом – 48% респондентів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4470 / 1.54MB / SQL:{query_count}