До суду над урядом. Через газ

Українець подав до суду на Кабінет Міністрів через нерозірвані газові контракти

Українець подав до суду на Кабінет Міністрів через нерозірвані газові контракти

Після набуття чинності вироку щодо газової справи Юлії Ти­мошенко і визнання судом контракту між “Газпромом” та “Нафтогазом” такими, що завдають шкоди державі, слід було скликати позачергові збори акціонерів “Нафтогазу” і порушити питання про розірвання документів. У цьому впевнений директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин, який має намір судитися з урядом, повідомляє “DT.UA”.

Як доводить юрист, особи, що володіють бодай десятивідсотковою часткою у статутному капіталі НАК “Нафтогаз України”, згідно зі статутом компанії, можуть ініціювати проведення позачергових загальних зборів і вносити до порядку денного питання про розірвання газових угод або ж визнання їх недійсними. Після цього компанія матиме право звернутися до Арбітражного інституту Торгової палати міста Стокгольма щодо розірвання чи визнання недійсними контрактів на поставку газу.

Про судовий позов на “Газпром” із метою розірвання контрактів раніше говорили і самі урядовці, але сподівалися, що домовитися таки вдасться. Тепер, за інформацією ЗМІ, “Газпром” погоджується зменшити ціну на газ до 260-280 доларів за кубометр лише в обмін на отримання доступу до ГТС. Поміж тим, як свідчить досвід кількох європейських компаній, звернення до суду є дієвим аргументом у переговорах із російським енергетичним монополістом.

Цікаво, що лише НАК “Нафтогаз України” може стати ініціатором зміни контрактів із “Газпромом”. Так само тільки він може бути стороною переговорів. Але такими питаннями у нас займається або Президент, який нещодавно повернувся із Москви, або уряд. 

На думку юриста Батрина, перемовини між президентами двох країн щодо ціни на газ є безпосереднім свідченням втручання органів державної влади у діяльність самостійних суб’єктів господарювання. Фахівець підкреслює, що газові угоди від 19 січня 2009 року укладені не між державами Україна й Росія, а між ВАТ “Газпром” та НАК “Нафтогаз України”. 

“Це також означає, що якщо Президент України самостійно вирішує питання про ініціювання перегляду газових угод, то він перевищує владні повноваження з наслідком, подібним до наслідків у справі Тимошенко”, – зазначає юрист. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5005 / 1.54MB / SQL:{query_count}