ЗНО-2013: останній шанс зареєструватися

Щоб не втратити свого шансу написати тести, потрібно особисто перевірити правильність інформації в отриманому сертифікаті

Щоб не втратити свого шансу написати тести, потрібно особисто перевірити правильність інформації в отриманому сертифікаті

Сьогодні, 5 березня – останній день, коли абітурієнт може надіслати свій пакет документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання. Уже з 6 березня ні з сайту Українського центру оцінювання якості освіти, ні з сайтів регіональних представництв не можна буде скачувати реєстраційну заяву. Станом на понеділок, 4 березня, у ЛРЦОЯО зареєстровано понад 30 тис. абітурієнтів, з яких половина – з Львівської області.

“Проте вступники повинні пам’ятати, що до уваги братимуть лише ті листи, на яких стоятиме поштовий штемпель із датою 5 березня. Тобто і сам лист на Укрпошті повинен бути зареєстрований у цей день. Коли він прийде до регіонального центру оцінювання якості освіти (чи через п’ять днів, чи через два тижні), якщо на поштовому штемпелі дата 5 березня, ми його обов’язково опрацюємо”, – наголошує директор ЛРЦОЯО Лариса Середяк. 

Перевірте сертифікат!

Після успішної реєстрації до кожного абітурієнта повинен прийти рекомендований лист від регіонального центру оцінювання якості освіти. Він повинен містити три документи: сертифікат, реєстраційно-інформаційну картку, де вказано обрані предмети та домашню адресу, інформаційний бюлетень. 

“Наголошую для усіх абітурієнтів – перевірте кожну кому, кожну букву, кожну цифру, написану на сертифікаті! Адже зараз нам доводиться опрацьовувати до 1,5 тис. листів за день: їх вручну сортують, вручну вводяться усі імена та прізвища вступників, сканують саму заяву та на другому етапі знову ж перенабирають ім’я та прізвище. Через те, що люди працюють понаднормово, можуть виникати помилки чи найменші неспівпадіння. Наприклад, у сертифікаті ім’я Наталя, а у паспорті – Наталія”, – говорить Лариса Середяк.

Якщо ж помилку знайшли, щоб не втратити свого шансу написати тести, потрібно пройти повторну реєстрацію на ЗНО. Ще одне застереження від центру оцінювання якості освіти – в жодному разі не можна ламінувати сертифікат!

Вам відмовили? Реєструйтеся повторно!

“Варто зазначити, що рішенням регламентної комісії ЛОЦОЯО відмовлено у реєстрації 169 особам. Найпоширенішими причинами відмови є незаповнені сторінки заяви-реєстраційної картки, відсутність довідки з навчального закладу чи просто її ксерокопія (в умовах чітко вказано, що має бути оригінал). Відмовляємо і тим студентам, які навчаються у технікумах, коледжах, ліцеях, тобто тим вступникам, у довідці з НЗ яких вказано, що атестат вони отримають наступного року. Їх реєструвати ми не маємо права”, – каже Лариса Середяк. 

За її словами, у Львівському РЦОЯО надіслано найменше відмов у реєстрації. Відтак, усі особи, яким відмовили (крім випускників наступних років), які знайшли помилку в сертифікаті, чи ті, хто хоче змінити перелік предметів, мають право ще до 19 березня наново пройти реєстрацію. Якщо ж упродовж трьох тижнів з моменту їх відправлення він не отримає сертифікат або лист із відмовою у реєстрації, то обов’язково повинен звернутися до того ж регіонального центру, набравши номер телефону інформаційної підтримки.

Корисна інформація на сайті ЛРЦОЯО

“Окрім сертифікату, варто звернути увагу й на інформаційний бюлетень. Адже і на нашому сайті у рубриці “Питання-відповіді”, і за телефоном гарячої лінії дуже часто задають елементарні запитання, відповідь на які можна знайти саме в цьому документі. Також, тут вказано з чим можна приходити на тестування, та які права мають абітурієнти”, – наголошує Лариса Середяк. 

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання стартує з 3 червня. За три тижні перед початком тестувань кожному зареєстрованому вступнику буде надіслано запрошення, де буде вказано місце і час проведення самого тестування. 

Директор ЛРЦОЯО рекомендує кожному абітурієнту заглядати на їхній сайт lvtest.org.ua, де для кожного учасника створено інформаційну сторінку, доступ до якої можливий за номером сертифіката та РІN-кодом, вказаним у ньому. Окрім цього, тут можна знайти корисну інформацію щодо нововведень з історії України, англійської мови, перевірити стан реєстрації. 

“Все ж основним джерелом підготовки до тестувань є підручники з грифом Міністерства освіти та науки України. Не радимо купувати збірників, адже в них можуть бути помилки. Також, на нашому сайті поданий повний перелік історичних постатей, пам’яток архітектури і культури, що будуть у тестових завданнях. Важливо зазначити, що всі пам’ятки на сайті подані в такому ж ракурсі, що й у тестовому зошиті”, – пояснює Лариса Середяк. 

Окрім цього, на сайті розміщені безкоштовні онлайн-тестування. Це тестові завдання минулих років, за якими можна перевірити свої знання.

Незабаром пробне ЗНО

Уже наприкінці березня усі, хто зареєструвався на пробне ЗНО-2013, матимуть можливість випробувати власні сили, написавши тести. Зареєстровані абітурієнти 23 березня виконуватимуть завдання з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (на вибір: англійська, німецька, французька або іспанська); а 30 березня – з математики, історії України, хімії, географії, світової літератури. На пробне тестування зареєструвалося понад 17 тис. учасників, з яких 579 осіб – випускники минулих років. 

“Пункти проходження пробного ЗНО відкрито у всіх районних центрах області. Тобто зареєстрованим учасникам не доведеться їхати невідомо куди, а прибути до свого районного центру. Тестування буде максимально наближеним до основної сесії”, – зазначила Лариса Середяк. 

Йдучи на пробне тестування, учасник повинен мати з собою такі документи:

– паспорт чи свідоцтво про народження;

– довідку з навчального закладу з фотокарткою;

–запрошення-пере­пустку;

– квитанцію про сплату вартості послуг на проведення пробного тестування.

Якщо з тих чи інших причин абітурієнт не зміг прийти на пробне тестування, він має право отримати комплект тестових матеріалів (тестовий зошит, бланки відповідей, інформацію з правильними відповідями). Для цього потрібно у триденний термін звернутися за адресою, вказаною у запрошенні-перепустці. 

Звертайтеся у Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти можна за адресою:

м. Львів вул. Шевченка, 116, 79039;

тел/факс: (032)231-49-83;

e-mail: lvivtest@gmail.com

Графік роботи: понеділок – п’ятниця, з 9.00 до 18.00.   

 

ДО ТЕМИ

Право на додаткову сесію 

Додаткова сесія ЗНО для осіб, які через поважні причини не зможуть прийти на основне тестування або щодо яких була порушена процедура проведення зовнішнього оцінювання пройде з 4 по 11 липня. Детальнішого графіку наразі не оприлюднено. Серед поважних причин: 

• участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, що включені до офіційних заходів Міносвіти, Міністерства культури і туризму України;

• захворювання в період проведення ЗНО, що підтверджено довідкою форми 095/о або копією листка непрацездатності;

• смерть рідних по крові або по шлюбу;

• стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування.

• інші виняткові обставини, що унеможливили участь абітурієнта у зовнішньому оцінюванні.

На додаткову сесію ЗНО можна буде зареєструватися у регіональних центрах оцінювання якості освіти протягом п’яти днів після проведення основного тестування з відповідного предмета (з урахуванням дня проведення зовнішнього оцінювання з цього предмета). 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4579 / 1.62MB / SQL:{query_count}