Консультують фахівці

Які речі потрібні дитині у дитячому садочку?

“Донечка уже півроку відвідує дитячий садок. Нещодавно вона дуже сильно забруднилася під час прогулянки на вулиці. Вихователька дорікнула: дівчинку не було в що переодягнути. На жаль, які саме речі потрібно мати про запас, нам так і не сказали. Підкажіть, будь ласка, які змінні речі потрібні дитині у дитячому садочку?”
Галина Маркізова, м. Дрогобич 
 
Ірина Будзінська, вихователь львівського дошкільного закладу №153:
– Дитячий гардероб, передбачений для дошкільного закладу, повинен бути зручним, вільним, легко пратися та гарно виглядати. Також дитина має вміти самостійно, без допомоги вихователів його знімати. 
Одяг для дітей має бути таким:
– майка або футболка;
– джемпер із рукавами або гольф (бавовняний);
– колготки (бавовняні);
– бриджі, спортивні штанці або звичайні штани, але не джинси;
– сарафан, сукня або спідниця (для дівчаток).
Найкраще взуття для перебування дитини у групі – це сукняні або шкіряні тапочки, обов’язково із задником (не шльопанці). Для прогулянки на вулиці найкраще підійде взуття без шнурівок (наприклад, на липучках або блискавці). Окрім цього, у дитячій шафці повинен бути комплект змінного одягу. Якщо йдеться про ясельну групу, то в наборі мають бути колготки (3 пари), труси (3 пари), шорти (3 пари), футболка або майка, джемпер або гольф (водолазка). Для старших достатньо одного комплекту білизни та футболки і джемпера. Тоді дитина матиме в що переодягнутися, якщо забрудниться або обіллється водою під час вмивання.
 
 

Із якого віку можна ставити брекети?

“Мій чотирнадцятирічний син почав соромитися своєї посмішки, адже з дитинства він має неправильний прикус. Хочеться йому допомогти побороти комплекси та вирівняти зуби за допомогою брекетів. Підкажіть, будь ласка, з якого віку можна ставити брекет-системи?” 
Марія Курчик, м. Львів
 
Зоряна Кульчицька, лікар-стоматолог: 
– Мати рівні зуби не просто красиво, а й корисно для здоров’я. За неправильного прикусу складніше чистити зуби й доглядати за ними. У щілинах можуть накопичуватися залишки їжі, а це сприятиме розвитку карієсу.
Варто зазначити, що лікування брекет-системою починають лише тоді, коли вже сформований прикус, припинився ріст щелепи та виросли всі постійні зуби. Тому найкраще встановлювати брекети у підлітковому віці. Найкраще це робити 16- чи 18-річним. До цього віку щелепа ще росте, і не всі суглоби закріплені. Ті, хто хоче вдатися до такого лікування раніше, мають пам’ятати: ріст щелепи може порушитися, а це призведе до серйозних проблем. Вирівнюють зуби і дорослі. Тобто люди, які не мали можливості здійснити мрію про красиву усмішку раніше. До нас звертаються і 20-, і 30-річні. Не повірите, але на Заході брекети хочуть ставити навіть пацієнти, яким 80! 
 

Як підвищити імунітет дитини?

“Щороку з настанням весни у нашу сім’ю приходить застуда – діти майже одразу починають хворіти. Доводиться брати лікарняний та сидіти вдома. Підкажіть, будь ласка, як навесні можна підвищити імунітет дитини?”
Ірина Мірошник, м. Львів
 
Леся Білянська, головний позаштатний імунолог Львівщини:
– Аби підвищити імунітет дитини, потрібно додержуватися таких рекомендацій:
– чітко дотримуватися розпорядку дня, спати не менше ніж вісім годин на добу, правильно харчуватися;
– споживати якомога більше сирої рослинної їжі. Імунітет підвищать такі продукти: капуста, морква, буряк, часник, цибуля, хрін, редька, яблука, цитрусові, чорнослив, насіння гарбуза;
– часто провітрювати приміщення (що дві-три години). Пам’ятайте, дитина має не менше ніж дві години на день проводити на свіжому повітрі. І найкраще активно рухатися під час прогулянок. При цьому сина чи доньку не варто сильно закутувати – одяг треба обирати відповідно до погоди й активності дитини;
– мити руки з милом;
– упродовж доби дитина має випивати не менше ніж один літр рідини. Найкраще підійдуть відвари шипшини, липи, калини, ожини, суниць, малини, а також узвар, зелений чай, мінеральна вода, гаряче молоко з медом та маслом.

 Які безкоштовні гуртки є у Галицькому районі?

“Друг мого сина уже близько року відвідує безкоштовний гурток із карате. Син теж захотів відвідувати якісь гуртки, проте бойові мистецтва його не дуже цікавлять. Чи не могли б ви підказати, які ще безкоштовні секції чи заняття є у Галицькому районі?”
Микола Кальчик, м. Львів
 
Ольга Каспришин, головний спеціаліст управління молоді, сім’ї і спорту Львівської міськради:
– Зазвичай у гуртки записують на початку навчального року, але і впродовж нього школярів приймають на додаткові заняття. Варто відзначити, що всі заняття є безкоштовними, а записатися може кожен охочий. Зокрема, у Галицькому районі при УДЮМКу діють такі клуби:
Клуб “Ровесник” – гурток образотворчого мистецтва “Чарівні кольори” (вул. Ф. Ліста, 2).
Клуб “Орієнтир” – гурток англійської мови “English hoys”, танцювальний гурток “Веселка” (вул. Огієнка, 18).
Клуб “Срібна ракетка” – студія образотворчого мистецтва, гурток карате “Бадьорість” (вул. Тютюнників, 49). 
Клуб “Творчість” – хореографічний гурток (вул. Стрийська, 24/8).
Клуб “Майстер” – гурток “Малюваки”, гурток англійської мови “Какаду” (вул. Колеси, 8).
Клуб “Гамбіт” – туристично-краєзнавчий гурток (вул. Тютюнників, 25).
Крім основних занять, керівники гуртків організовують для дітей екскурсії містом, конкурси, турніри.

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4247 / 1.6MB / SQL:{query_count}