У відомстві рекомендують їсти шість грамів солі на день (або ж 2,3 грами натрію), по 300 грамів овочів та фруктів, а також 500-700 мілілітрів молока. “Усім без виключення слід рекомендувати споживання понад 300 грамів фруктів та 300 грамів овочів щоденно. Ці харчові продукти є важливим джерелом харчових волокон. Збільшення рівня їх споживання приводить до зменшення смертності від усіх причин, серцево-судинних хвороб та інсульту”, – йдеться у рекомендаціях.
У МОЗ радять замість рафінованих злаків споживати цільнозернові. “Домінування у раціоні харчування рафінованих злаків призводить до набору зайвої ваги”, – пояснюють експерти міністерства. Вони ж кажуть, що замість молока та молочних продуктів із нормальним вмістом жиру краще споживати знежирені.
“Особливу увагу слід звернути на необхідність значного обмеження споживання червоного м’яса та технологічних продуктів з м’яса. Риба, птиця, бобові, горіхи та насіння, а також знежирені молочні продукти повинні рекомендуватись в ролі основного джерела білка. Слід також значно обмежити споживання насичених жирів та уникати вживання трансжирів, зважаючи на суттєве збільшення ризику атеросклерозу та інсульту”, – цитують у прес-службі відомства рекомендації.
У МОЗ наголошують, що методичні рекомендації для консультування пацієнтів щодо основних засад здорового харчування до уваги мають взяти не лише самі громадяни, а лікарі закладів охорони здоров’я, лікарі сімейної медицини, ректори вищих медичних навчальних закладів, а також працівники різноманітних медичних організацій.