Завдяки цікавому та корисному винаходу двох львівських студентів, усі абітурієнти, які мають мобільні телефони з операційною системою Android, тепер можуть готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання використовуючи свій смартфон. А це досить зручно, оскільки таким способом можна перевіряти свої знання будь-де.
Спеціальну програму “TestTerra” створили Іван Миляник, студент факультету прикладної математики Львівського національного університету ім. Івана Франка, та Андрій Харчишин, який вивчає комп’ютерні науки у Національному університеті “Львівська політехніка”.
Усе почалося з того, що двоє друзів вирішили взяти участь у всеукраїнському конкурсі “Золотий Байт”, де учасникам пропонували розробити ІТ-технологію, яка була б корисною широкому загалу.
“Будучи на той час студентами-першокурсниками, вирішили створити щось корисне саме для абітурієнтів. Адже нерідко дорогою до репетиторів випускники просто марнують час, а так могли б потренуватися у тестах”, – розповідає один із винахідників, Іван Миляник.
На той час у хлопців була можливість отримати тестові запитання з української мови, тому й вирішили розробити спеціальну програмку для телефонів.
КОМЕНТАР |
Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти: |
- До такої новації ми ставимося позитивно і рекомендуємо абітурієнтам користуватися цією програмкою. Адже, маючи мобільний телефон відповідного класу, краще не грати на ньому в різноманітні ігри, а тренуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Позитивно оцінюємо роботу Івана Миляна та Андрія Харчишина і заохочуємо продовжувати вдосконалювати її. Адже наразі тестування є лише з української мови та літератури. Ми й надалі співпрацюватимемо з хлопцями та надаватимемо усі потрібні тестові запитання. Звичайно, розуміємо, що для вдосконалення потрібний час, адже усю роботу вони виконують на добровільній основі. |
“Спочатку ми домовилися щодо дизайну, опісля розподілили між собою роботу над програмуванням. Відповідно, кожен займався своєю частиною роботи. Після цього періодично зустрічалися і разом доводили усе до пуття”, – ділиться Іван Миляник.
Загалом, на всеукраїнському етапі конкурсу “Золотий Байт” хлопці зайняли третє місце. Проте на цей момент програма “TestTerra” ще не була цілком готовою для використання, адже сам конкурс не вимагав цього.
“Після конкурсу ми розслабилися, адже прийшло літо, канікули, і не хотілося нічого робити. Лише з початком нового навчального року знову повернулися до нашого творіння”, – каже Андрій Миляник.
Нині ж програма є у вільному доступі в інтернеті. Наразі за допомогою “TestTerra” можна перевірити свої знання з української мови та літератури.
“Власне це найпоширеніші предмети, які здають абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання. У нашій базі налічується близько тисячі тестових питань, погоджених Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти”, – розповідає ще один винахідник програми, Андрій Харчишин.
За його словами, щоб користуватися таким додатком, потрібно мати телефон з операційною системою Android.
“Наша програмка не потребує постійного доступу до інтернет-мережі, адже із першим завантаженням усі тести автоматично скачуються на мобільний телефон. Звичайно, по можливості, ми оновлюємо тестову базу”, – каже Андрій Харчишин.
Програма “TestTerra” автоматично формує мінітести із 15 запитань. Кожне з них має кілька варіантів відповідей, які можна обрати. Відповівши на всі питання, можна ще раз перевірити їхню правильність, змінити варіант відповіді й отримати результат. Після цього на екрані висвічується кількість набраних балів. Також можна перевірити, на які ж питання відповідь була правильною, а на які – ні. У програмі є ще й функція “рекорди”, в яку автоматично заносяться найкращі результати.
Надалі розробники програми “TestTerra” планують поповнити програму тестами із усіх предметів. Наразі працюють над тестами з історії України.
“Щоб повністю вдосконалити програму, потрібно ще добряче попітніти. Адже, наприклад, для математики необхідно відображати усі формули, графіки. Також, потрібно продумати структуру тестування з англійської мови, адже з цього предмету воно відбувається на основі одного великого тексту”, – розповідають розробники програми.
Андрій Харчишин працює над удосконаленням програми та обіцяє зробити її доступною для іPhone. На думку хлопців, розробляти програму для старих моделей мобільних телефонів не вигідно, адже молодь все частіше віддає перевагу новим моделям.
Наразі хлопці виконують усю роботу безкоштовно, та й за використання програми абітурієнтам не потрібно платити.
“Немає сенсу робити її платною, адже знаючи одинадцятикласників, вони все одно б знайшли можливість безкоштовно її використовувати. Та й у нас було завдання зробити щось корисне”, – говорить Іван Миляник.
Знайти та безкоштовно скачати програму “TestTerra” можна за адресою play.google.com/store/apps/details?id=com.testterra.main