Може, домовимось?
Україна спробує домовитися із Росією про відтермінування виплати боргу корпорації ЄЕСУ. Зумовлено це тим, що у держбюджеті недостатньо коштів, аби уповні сплатити борг. “У держбюджеті повної суми для того, аби розрахуватися за цим рішенням і за усіма іншими, які передбачені на виконання судових рішень, недостатньо, тому очевидно, що буде процес домовленості про те, щоб хоча б розтягнути цю виплату за часом”, – заявив учора під час брифінгу міністр юстиції Олександр Лавринович. Нагадаємо, два тижні тому генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що Україна уже виплатила Росії 15 млн грн Росії. У той же час немає й офіційної інформації про те, в які терміни Україна мала б виплатити Росії 3,1 млрд грн.
Hyundai не перевірятимуть
Антимонопольний комітет (АМК) не перевірятиме ціни на Hyundai, оскільки ними мало їздять. Голова АМК Василь Цушко заявив, що не бачить сенсу у перевірці цін квитків на поїзди Hyundai. “Преса так розрекламувала поломки Hyundai, що вже квитки на ці поїзди практично ніхто не купує. Навіщо досліджувати ціну квитка, якщо на них немає попиту? Це наша позиція”, – цитує слова Цушка, “ЛігаБізнесІнформ”. Антимонопольники візьмуться за Hyundai лише тоді, коли вони почнуть працювати чітко і без перебоїв. Раніше перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін повідомив, що комітет почав розслідування обґрунтованості цін на проїзд у швидкісних поїздах, оскільки на його адресу надійшло чимало скарг.
Корупція в обороні
Україна увійшла до групи країн із високим рівнем корупції в оборонній сфері. Про це йдеться в останньому звіті організації Transparency International. Експерти зазначають, що загалом через корупцію в “оборонці” щороку втрачається близько 20 млрд доларів. Лише у двох країнах дослідники зафіксували низький ризик корупції, це Німеччина та Австралія. Найгірше військові бюджети контролюються в Єгипті, Сирії і Конго. У цьому дослідженні країни поділили на сім груп від А (низькі корупційні ризики) до F (критична межа). При цьому 70% країн потрапили до нижньої частини списку (груп D+, D–, E, F). Україна разом із Кенією, Кіпром, Ізраїлем, Ліваном, Сербією та низкою інших увійшла до групи D+. Великих експортерів зброї (Росію, Китай) дослідники віднесли до групи D–.
Визначилися із амністією
Уряд запропонує випустити на волю близько півтори тисячі ув’язнених. Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції, невдовзі до парламенту внесуть проект закону “Про амністію у 2013 році”. Учора його уже схвалили під час засідання Кабінету Mіністрів. “Проектом закону “Про амністію у 2013 році” передбачається оголосити амністію і поширити її дію на ті категорії засуджених, які скоїли злочини невеликої або середньої тяжкості”, – йдеться у повідомленні міністерства. Там пояснюють, що положення законопроекту можуть бути застосовані до неповнолітніх осіб; жінок, вагітних на день набрання чинності законом, жінок та чоловіків, які мають дітей віком до 18 років або дітей-інвалідів; пенсіонерів, ветеранів війни, інвалідів першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання тощо. Загалом таких близько 1,5 тисячі осіб. У разі ухвалення закон набере чинності за день після його опублікування.