Консультують фахівці

Чи обов’язково вписувати дитину в український паспорт?

“Після появи первістка на основі свідоцтва про його народження нам із чоловіком  зробили відповідний запис в українських паспортах. Нещодавно у нас народилася донечка. Свідоцтво про народження ми виробили чи не одразу, натомість відмітки в паспорті нам ще й досі не поставили. Скажіть, будь ласка, чи обов’язково робити такий запис в українському паспорті?”
Оксана Майчик, м. Львів
 
Руслан Клапчук, завідувач сектора юридичного забезпечення головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області:
– Запис у паспорті про дітей не є обов’язковим – його роблять на бажання батьків. Головним документом дитини залишається свідоцтво про народження, де вказані всі дані батьків. У той же час відмітки у паспортах можуть знадобитися, наприклад, при отриманні квоти на лікування або ж при оформленні дитини в навчальний заклад.
За чинним законодавством, вписати дитину у паспорт матері чи батька можуть тільки у Федеральній міграційній службі.
Для того, щоб зробити такий запис, необхідно надати її співробітникам  паспорт та оригінал свідоцтва про народження дитини, в яких містяться відомості про батьків. Саме на підставі цих документів дані про дитину внесуть у паспорт. 
Крім того, на прохання громадянина до паспорта можуть бути внесені на підставі відповідних довідок дані про групу крові та резус-фактор.
 
 

Якими іграшками можна зацікавити немовля?

“Прийшовши в магазин іграшок, я просто розгубилася. Серед такого розмаїття товарів вибрати щось одне для тримісячного малюка неможливо. Розумію, що більшість забавок краще купувати тоді, коли дитина підросте, але ж хочеться чимось потішити її вже нині! Підкажіть, будь ласка, якими іграшками найбільш охоче бавитиметься немовля?”
Соломія Стародуб, м. Львів
 
Ірина Балюк, дитячий психолог:
– Вибирати перші забавки для немовлят треба ретельно. Діткам до року неодмінно сподобаються брязкальця різних форм і кольорів, кубики, пірамідки, пластмасові або гумові іграшки без дрібних деталей. У цьому віці головне завдання ігор – ознайомити малюка з навколишнім світом, розширити його словниковий запас, розвинути дрібну моторику рук. Дитина після народження не може одразу фіксувати погляд і тільки на початку другого місяця життя починає розглядати те, що її оточує. 
Брязкальця краще підвішувати на відстані 20-25 см від очей малюка, щоб він міг їх добре розгледіти. До трьох місяців дитина вже починає бавитися руками, тому в цей час варто розвивати тактильні відчуття – давати брязкальце.
Піврічний малюк стежить за рухами, хапає різні предмети, намагається сидіти. У цьому віці йому цікаве те, до чого можна дотягнутися, схопити, постукати. Допоможуть йому в цьому кубики або дзиґа. 
Від шести місяців до року дитина починає повзати і ходити, вимовляти перші слова. У цей час вже варто бавитися м’ячиком. Хорошим варіантом стане й пірамідка, адже з її допомогою можна вивчати кольори, форми, здобувати і вдосконалювати інтелектуальні навички.
 

Що робити, якщо загубили квитанцію про оплату пробного ЗНО?

“Ще в листопаді зареєструвався на пробне незалежне оцінювання, оплатив усі послуги. Проте, переглядаючи документи, не можу знайти квитанції… Підкажіть, будь ласка, чи можна прийти на пункт тестування без квитанції про оплату послуг?”
Степан Ільків, м. Львів
 
Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти:
– Одним із документів, які потрібні для того, аби вас допустили до пробного незалежного оцінювання, є квитанція про оплату послуг, адже тестування – платне. Якщо ж квитанції про оплату немає, найперше потрібно перевірити в своєму “особистому кабінеті” статус. 
Якщо статус сторінки “Оплачена”, то на пробне ЗНО можна прийти без квитанції. Якщо ж ні, то її слід поновити. Для цього потрібно звернутись у відділення банку, де здійснювали оплату.
Перед початком пробного тестування учасник повинен пред’явити такі документи: 
– паспорт (свідоцтво про народження);
– довідку з навчального закладу із вклеєною фотокарткою; 
– запрошення-перепустку, яку кожен може видрукувати зі свого “персонального кабінету”; 
– квитанцію про оплату послуг з проведення пробного тестування.
Довідку належить узяти в тому навчальному закладі, в якому майбутній абітурієнт здобуває середню освіту. Бланк довідки можна видрукувати із сайту ЛРЦОЯО: http://www.lvtest.org.ua/files/doc_site/dovidka_probne.pdf 
 

Як захистити взуття узимку?

“Цьогорічна зима просто нестерпна: то холодно, то слизько, то мокрий сніг під ногами упереміш із піском та сіллю. Все це дуже шкодить взуттю. Скажіть, будь ласка, як його захистити, щоб воно прослужило якнайдовше?”
Ігор Маскуляк, м. Львів
 
Іван Глинка, працівник взуттєвої майстерні: 
– Взуття потребує ретельного догляду. Піскосуміш, якою посипають вулиці взимку, калюжі під час відлиги нищать його. Захистити шкіряне взуття може лише хороший крем. Загалом є три види так званої взуттєвої косметики – для живлення, захисту та полірування. 
Обираючи засіб, потрібно звернути увагу на його склад: він не повинен містити вайт-спіриту, який пересушує шкіру та “спалює” фарбу. Крем для догляду шкіряного взуття повинен бути на жирній основі, найкраще на норковому жирі – він добре живить шкіру, захищає її від промокання. А бджолиний віск і силікон гарно полірують взуття, надають йому блиску.
Якщо крем якісний, він утворює плівку, яка відштовхує краплі води. Чистити взуття потрібно одразу ж після того, як прийшли з вулиці, а сушити подалі від батарей і конвекторів, напхавши всередину старих газет або паперу. Можна використовувати й спеціальні водовідштовхувальні засоби – акваспреї чи аквакреми. Вони чудово захищають від вологи. Змащувати ними черевики і чоботи належить за 15-20 хвилин до того, як вийдете на вулицю.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4293 / 1.6MB / SQL:{query_count}