На Львівщині цього року проходитимуть тестування 35 тисяч абітурієнтів
Ще на початку січня розпочалася реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Проте майбутні вступники не поспішають подавати заяви та обирати предмети, з яких матимуть тестові завдання. Як повідомляють у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти, наразі надійшло майже 700 заяв. А на цьогорічному ЗНО очікують 35 тисяч учасників!
“Наразі до нашого центру надходить не так уже й багато листів. Проте буде час, коли доведеться опрацьовувати і дві, і три тисячі протягом дня. Як і торік, знову треба буде працювати в дві зміни, без вихідних, адже кожен пакет документів перевіряється та реєструється працівником ЛРЦОЯО. Тож просимо всіх, хто хоче пройти тестування, не зволікати з реєстрацією!” – наголошує директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
Вчасно зареєструвавшись, абітурієнт заздалегідь отримає сертифікат та інформаційний бюлетень, у якому розписані всі правила проходження ЗНО. Цього року реєстрація триватиме до 5 березня.
Чотири кроки успішної реєстрації для проходження ЗНО
Крок 1. Оберіть предмети, потрібні для вступу до ВНЗ, та підготуйте пакет документів і матеріалів, а саме:
– копію паспорта або свідоцтва про народження (якщо станом на
1 вересня 2012 року вам ще не виповнилося 16 років);
– копію атестата або довідку з навчального закладу відповідно до форми УЦОЯО;
– дві фотокартки розміром 3х4 см.
На копіях напишіть “згідно з оригіналом”, вкажіть своє прізвище та ініціали, поставте підпис і дату. Нотаріально завіряти документи не потрібно!
Крок 2. Завантажте програму ZNO2013Req.exe з офіційного сайту УЦОЯО або Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти – lvtest.org.ua. Ознайомтеся з порядком реєстрації, обравши вищий навчальний заклад та перелік предметів. Після цього роздрукуйте заяву-реєстраційну картку і контрольно-інформаційний лист до неї та письмово заповніть всі поля.
Крок 3. Надішліть поштою до ЛРЦОЯО (адреса: 79039, м. Львів, вул. Шевченка, 116) комплект реєстраційних документів у конверті формату А4 рекомендованим або цінним листом. Якщо збережете номер реєстраційної картки та поштового відправлення, то зможете на сайті ЛРЦОЯО дізнатися про те, на якому етапі обробки ваші документи.
Крок 4. Дочекайтеся отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційного бюлетеня “Зовнішнє незалежне оцінювання. 2013 рік”, реєстраційної картки абітурієнта.
Застереження: у випадку несвоєчасного подання пакета документів, їх неповного або неналежного оформлення вам відмовлять у реєстрації. Якщо впродовж 20 днів з часу відправлення реєстраційних документів ви не отримали сертифіката, звертайтеся до ЛРЦОЯО.
Увага! Шахрайство!
В мережі “Інтернет” з’явилися сайти, які за певну плату пропонують завантажити програму для реєстрації на ЗНО-2013.
Не станьте жертвами шахраїв! Користуйтеся лиш офіційними джерелами. Звертаємо вашу увагу на те, що з метою уникнення обману програму створення заяви-реєстраційної картки треба скачувати лише на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти. Завантаження зазначеної програми є безплатним.
Репетиція або пробне ЗНО
На пробне тестування у Львівській області зареєструвалося понад 10 тисяч учасників. Додамо, що реєстрація відбулася ще в листопаді. Треба сказати, що пробне ЗНО платне.
Окрім цього, кожен учасник може скласти тести з не більш ніж двох предметів на вибір відповідно до графіка проведення.
Отож, 23 березня пробне тестування проходитимуть із української мови та літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії, іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська – на вибір). А 30 березня – з історії України, математики, хімії, географії та світової літератури.
Нововведення у ЗНО
– Доповнення переліку навчальних дисциплін предметом світова література.
– Посилення контролю на пунктах тестування (збільшення кількості мобільних груп).
– Отримання абітурієнтами, що виявили бажання писати тести мовою однієї з нацменшин, лиш одного зошита цією мовою (тестового зошита українською не видаватимуть).
– Внесення змін до системи оцінювання власного висловлення.
– Зменшення кількості завдань в тестах з історії України та всесвітньої історії (з 60-ти до 55-ти), тож відповідно й часу на їх виконання буде менше (135 хвилин замість 150-ти).
– Зменшення кількості завдань з фізики (з 36-ти до 34-х), при цьому час для написання тесту не скорочуватимуть (180 хвилин).
Як скоригувати документи
Трапляються випадки, коли через некоректно або ж неправильно підготовлені документи, надіслані на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти, учасникам відмовляють у реєстрації для проходження ЗНО. Так може статися, якщо ви:
– надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;
– неналежно оформите заяву-реєстраційну картку;
– зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;
– подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за поштовим штемпелем на відправленні).
Зі слів Лариси Середяк, у такому випадку абітурієнта повідомлять про факт відмови в реєстрації. Отримавши таке повідомлення, охочий пройти ЗНО повинен повторно надіслати реєстраційні документи до регіонального центру. Якщо ж упродовж трьох тижнів з моменту їх відправлення він не отримає сертифікат або лист із відмовою у реєстрації, то обов’язково повинен звернутися до того ж регіонального центру, набравши номер телефону інформаційної підтримки.
Іноді учасники ЗНО вирішують з тих чи тих причин змінити перелік предметів, з яких необхідно писати тести, або ж внести зміни до персональних даних. У такому випадку потрібно наново пройти реєстрацію та надіслати до регіонального центру реєстраційні документи і отриманий сертифікат 2013 року. Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 5 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).
Готуємось писати тести
Наступним кроком після обрання предметів та реєстрації є сама підготовка до ЗНО. Найперше треба ознайомитися з програмами обраних дисциплін.
“Основним джерелом підготовки до тестувань є підручники з грифом Міністерства освіти та науки України. Не радимо купувати збірників, адже в них можуть бути помилки. Рекомендуємо користуватися матеріалами, розміщеними на нашому сайті (lvtest.org.ua), – тут поданий повний перелік історичних постатей, пам’яток архітектури і культури, що будуть у тестових завданнях. Важливо зазначити, що всі пам’ятки на сайті подані в такому ж ракурсі, що й у тестовому зошиті”, – пояснює Лариса Середяк.
Окрім цього, на сайті розміщені безкоштовні онлайн-тестування. Це тестові завдання минулих років, за якими можна перевірити свої знання.
Готуємося до вступу
Тепер, щоб подати вступну заяву до вишу, потрібно найперше дати письмові відповіді на тестові завдання і отримати сертифікати зі шкільних предметів, зазначених в умовах прийому до навчального закладу. Кожен абітурієнт зможе пройти тестування з не більш ніж чотирьох предметів.
Варто зазначити:
– у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів братимуть участь сертифікати з профільних дисциплін, які набрали не менш ніж 140 балів, із непрофільних – 124;
– вступники матимуть право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2013 році, або ж сертифікати за 2008 – 2012 роки;
– подавати документи можна до п’яти ВНЗ (не більше) на три спеціальності в кожному з них;
– творчі конкурси проводитимуть із мистецтва, культури, фізичного виховання, спорту і здоров’я людини, будівництва та архітектури, журналістики та інформації, видавничо-поліграфічної справи.
Графік проведення ЗНО
3 червня – хімія;
5, 6 червня – українська мова та література;
8 червня – іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська);
10 червня – російська мова;
12, 13 червня – математика;
15 червня – географія;
17 червня – всесвітня історія;
19, 20 червня – історія України;
22 червня – фізика;
25 червня – біологія;
27 червня – світова література.