У вівторок Комітет у закордонних справах Європейського парламенту проголосував за набуття чинності Угоди про внесення змін до угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.
Цей документ підписали у Брюсселі ще 23 липня 2012-го року. Як повідомляє “Укрінформ”, угода передбачає розширення категорій громадян, які матимуть право на візові спрощення. До таких, зокрема, належатимуть не лише журналісти, а й технічні члени їхніх команд (оператори, звукорежисери). Під візові спрощення підпадатимуть громадяни, які відвідуватимуть як родичів-громадян України, що проживають у ЄС, так і родичів-громадян Євросоюзу. В угоді є і доповнення до списку категорій осіб, на яких поширюватиметься спрощена візова процедура. Це члени громадських організацій, представники професій, які беруть учать у міжнародних форумах (семінарах, виставках), представники релігійних громад, учасники транскордонної співпраці у рамках програм Євросоюзу.
Документом зобов’яжуть держав-членів ЄС забезпечувати можливість подавати візові клопотання до посольств і консульств в Україні без посередників. А ще ним передбачено скорочення часу очікування для подачі візового клопотання й обмеження вартості послуг компаній-посередників. Врегульовано також нюанси, пов’язані із терміном дії віз: замість слів “до 5 років” і “до 1 року” вживатимуться формулювання “на 5 років” і “на 1 рік”, що, як очікується, дозволить уникнути вільного тлумачення цих положень консулами країн-членів ЄС.
Голосування за цей документ у Комітеті відкриває шлях до ухвалення його Європарламентом уже найближчим часом. Ратифікувати угоду також має Верховна Рада.
Відсьогодні для отримання німецької візи слід здавати відбитки пальців. Як повідомляють у прес-службі МЗС, процедуру вводять “з метою імплементації раніше ухвалених змін у законодавство”.