Більшого вимагай

Парламент Криму надіслав Конституційній асамблеї пропозиції щодо зміни Конституції

Парламент Криму надіслав Конституційній асамблеї пропозиції щодо зміни Конституції

Верховна Рада Криму хоче домогтися більшої незалежності від центральної влади. Серед іншого тамтешні депутати прагнуть подавати законопроекти до загальноукраїнського парламенту, отримати право власності на майно, що є в автономії, і врегулювати проблему делегування загальнодержавних прав.

Спікер парламенту АРК Володимир Константинов у своєму вітанні кримчанам із річницею створення автономії повідомив, що Конституційна асамблея, враховуючи статус Криму, звернулася до депутатів півострова, аби ті запропонували свої поправки до Конституції. “Виходячи з досвіду кримського регіоналізму, я запропонував наше колективне бачення змін десятої глави Конституції України (стосується мови – “Пошта”) щодо автономії, і одинадцятого розділу, який ставить питання місцевого самоврядування. Сьогодні потрібно захистити місцеве самоврядування від тиску бюрократії, олігархії, покласти кінець комерціалізації охорони здоров’я і освіти”, – заявив Володимир Константинов. 

КОМЕНТАР

Олександр Палій, історик, політолог:

- Це зайва політизація. Коли у людей не виходить економіка, вони починають розповідати, яка погана Конституція, що треба її змінювати, щось їм заважає. Сьогодні вся Конституція у руках тієї влади, яку представляє і сам Константинов. Бери й роби, що хочеш. А право законодавчої ініціативи у Криму й так є: через депутатів, що представлені у Верховній Раді, які були обрані на мажоритарних округах в автономії. Таких є добрий десяток, а ще ж вихідці з Криму є й у списках різних партій. У чому питання? Бери й реалізуй свою законодавчу ініціативу, пропонуй через цих осіб. На жаль, у нас регіональні проблеми часто так і "вирішуються": вину перекладають на щось, що начебто заважає. Насправді, як сказав Президент, їм заважає те, що й поганому танцюристу.

“Ми повинні виробити пропозиції щодо внесення змін до Конституції України щодо насамперед наділення Верховної Ради автономії правом законодавчої ініціативи в парламенті країни, надання права власності на майно, що належить Криму; врегулювання правових основ делегування автономії окремих державних повноважень, що дозволить скоротити витрати і спростити бюрократичні процедури, усунути дублювання діяльності відомств і в цілому підвищити ефективність державного управління”, – продовжив спікер.

Питання прав автономії надзвичайно політизоване. Частіше за все “законодавчий сепаратизм” залишається грою слів. Чи так буде і цього разу, чи Конституційна асамблея прислухається до “автономістів”? 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2188 / 1.55MB / SQL:{query_count}