Повернення боргів
Цього року Україна має виплатити рекордну суму за взяті у Міжнародного валютного фонду кредити. Країна повинна повернути МВФ 5,8 млрд доларів. Якщо уряд утримається і не візьме від фонду нових грошей, у наступні роки платити потрібно буде менше. Виплати України Міжнародному валютному фонду у 2012 році склали 2,43 млрд SDR (3,74 млрд доларів за поточним курсом), у тому числі 0,198 млрд SDR у рахунок відсотків, що стало рекордом за всю історію взаємин із фондом з 1994 року.
Термін за напад на міліцію
Захисник української мови, який застосував газовий балончик проти міліції, отримав два роки умовно. Шевченківський районний суд Києва виніс вирок у кримінальній справі щодо Дмитра Різниченка, який четвертого липня біля Українського дому заподіяв “тілесні ушкодження працівникам міліції”. Вироком Різниченко задоволений, апеляцію подавати не має наміру. “Дивіться, Різниченко, не беріть участі у гучних акціях, бо буде реальний строк”, – заявила суддя Інна Романишeна, зачитавши вирок. Нагадаємо, четвертого липня поблизу будівлі Українського дому розпочався тривалий мітинг на захист української мови. У той день парламент прийняв “мовний” закон.
Обійшовся доганою
За скандал з проектом LNG-терміналу Владислав Каськів отримав догану. “Рішення уряду дозволить успішно завершити нацпроект LNG-термінал. Моя догана – це ціна, завдяки якій всі українці дізналися, що цей проект є порятунком України в її боротьбі за незалежність. Зараз проект має величезну популярність і підтримку у суспільстві. Я б ще довго не зміг цього домогтися через роз’яснювальну кампанію”, – цитує слова Каськіва ЛІГАБізнесІнформ. Він також повідомив, що у команді, яка безпосередньо відповідає за реалізацію проекту, було проведено внутрішнє розслідування, за результатами якого будуть вжиті дисциплінарні і кадрові рішення. Щодо подальшої долі проекту LNG-терміналу Каськів висловився оптимістично. “Його реалізація вже пройшла точку неповернення. А Президент зняв інтригу, коли сказав, що проект буде реалізований за будь-яких обставин. Головні події щодо проекту відбудуться за три наступні тижні. Зараз ми обробляємо більше 12 різних угод щодо реалізації проекту”, – повідомив він.
Суворі новини
У телевізійних новинах на провідних українських телеканалах при висвітленні діяльності органів влади негативні оцінки найчастіше адресовані Кабінету Міністрів. Про це свідчить моніторинг восьми телеканалів, проведений Академією української преси, повідомляє “ZN.UA”. Весь рік серед політичних інститутів найчастіше згадувались
силові відомства (24% у грудні), Президент і Верховна Рада (по 15%). Сумнівні і негативні оцінки найчастіше були адресовані Кабінету Міністрів – 28%, місцевим органам влади – 26% та Адміністрації Президента – 25%. У грудні 86% згадок про політиків подавалися у нейтральному контексті. У сумнівно-негативному контексті найчастіше повідомлялося про Дениса Комарницького (100%), Дмитра Табачника (38%), Миколу Азарова (32%), Юлію Тимошенко (24%). При моніторингу були проаналізовані випуски новин “Інтера”, “1+1”, Нового каналу, СТБ, ICTV, Першого національного, 5 каналу і TVi.