У нашій країні роблять лише близько 100 пересаджень органів на рік, насамперед через дефіцит донорів.
За словами Ростислава Жука, головного трансплантолога Львівщини, на рік потрібно робити 2,5-3 тис. пересаджень печінки, близько 2 тис. – підшлункової залози та 1-1,5 тис. – серця.
Як наголосив керівник Львівського центру трансплантації Ігор Кобза, у цьому ми значно відстаємо від інших держав. Він розповів, що серед трансплантацій, які роблять в Україні, найчастіше пересаджують нирки.
О. Орест Демко, віце-ректор Львівської духовної семінарії, зазначив, що Церква схвалює донорство: сам факт дарування органа є чи не найбільшим виявом любові до ближнього. Однак він наголосив, що живий донор або родичі померлого мають на це добровільно погодитися.
На думку фахівців, таку ситуацію з донорством має виправити запропонована законодавцями презумпція згоди. Проектом нового закону пропонується використовувати органи будь-якої померлої людини для порятунку іншого життя. Робити це забороняється лише за умови, що особа за життя засвідчила про небажання бути донором. Натомість нині, згідно з чинним законодавством, органи померлого для пересадження можна використовувати тільки у тому випадку, якщо він за життя особисто засвідчив таке своє бажання.