Паспортна новація

Європарламентар зазначає, що біометричні паспорти для українців будуть добровільно-примусовими 

Європарламентар зазначає, що біометричні паспорти для українців будуть добровільно-примусовими 

Запровадження з 1 січня 2013 року біометричних паспортів в Україні, на думку одних, – важливий крок на шляху до вирішення питання про безвізовий режим із Євросоюзом; на думку інших, – грубе порушення конституційного права громадян на невтручання у приватне життя особи. 

Депутат Європарламенту, член комітету із закордонних справ Європарламенту Олександр Мірський вважає, що кожен громадянин має вирішувати  добровільно, користуватися такими документами чи ні. В Україні ж йтиметься про добровільно-примусову систему, – зауважив європарламентар в інтерв’ю Радіо Свобода.

На Заході, зокрема в країнах Євросоюзу, практика користування біометричними паспортами існує давно. “Це має бути особисте рішення кожного, добровільне. Скажімо, більшість естонців має біометричні паcпорти, вони довіряють державі. Населення довіряє спецслужбам. Воно знає, що в цій маленькій північній країні малоймовірним є використання біометричних даних у корисливих цілях. Чого не скажеш про таку країну, як, наприклад, Польща. Все залежить і від стану економіки, фінансів, і від стану суспільства, і від загального менталітету, – зазначає європарламентар.  Це має бути добровільна система. В Україні ж йтиметься про добровільно-примусову: хочеш їхати до Євросоюзу – реєструйся, вказуй свої біометричні дані. Насправді Україна – така собі скринька Пандори. Населення України становить 46 мільйонів, а це дуже багато. Економічна і фінансова ситуація цієї держави – на проміжному рівні”.

За словами Олександра Мірського, нині багато людей із України думає про еміграцію. Щоб ця еміграція не мала відчутних негативних наслідків для Європи, біометричні паспорти були запроваджені як умова полегшення візового режиму. 

“Дії дійсно логічні й адекватні. Якби сьогодні Україна мала такий рівень економіки, як Естонія, питання не піднімалося б, її відразу прийняли б до Європейського Союзу і не розглядали б питання про біометричні дані. Оскільки в Україні дуже високий рівень корупції, закони недосконалі, економічна складова дуже нестабільна, є підстави громадянам думати про еміграцію з України, – каже він. –  Такі дії стосовно України, на мою думку, цілком логічні. Не скажу, що вони обов’язкові, але логічні”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5041 / 1.54MB / SQL:{query_count}