Для людей, які вперто чекають на грудневий апокаліпсис, міжнародний кадровий портал HeadHunter уклав список фахівців, які будуть затребувані після кінця світу. Список може бути корисним і для тих, хто в апокаліпсис вірить менше, аніж у глобальну катастрофу (таких, напевно, більше). “Портал hh.ua пропонує список вакансій для тих, хто захоче мати робоче місце навіть після глобальних потрясінь, якими б вони не були. Якщо ж відкинути жарти, то дауншифтінг (відмова від кар’єри, накопичування грошей, переїзд із великих міст ближче до природи) стає все популярнішим та має усі шанси перетворитися на тренд завтрашнього дня. Тож цей перелік може знадобитися і тим, хто відчуває у собі потребу глобально змінити життя”, – повідомляють у HeadHunter.
До речі, соціологи із “Research and branding group” з’ясували, що в кінець світу вірить третина українців. Цікаво, що над реальністю цієї події найчастіше задумувалися на північному-сході країни. Втім, 57% із опитаних (тобто враховуючи і тих, хто не вірить в ймовірність апокаліпсису) кажуть приблизно так: “Навіть якщо він і буде, то точно не за нашого життя”.
Отож, п’ять професій, на які варто звернути увагу, якщо хочете вижити після глобальної катастрофи.
1. Охоронці. Землетруси, енергетичні збої, масова паніка – усе це провокує тих, хто любить брати чуже. Сьогодні можна знайти чимало пропозицій про роботу охоронцем: потребують начальників відділу охорони, рядових охоронців, директорів охоронних агенцій та навіть міліціонерів у полк спеціального призначення на держслужбу. Ключова вимога – служба в армії.
2. Медики. Лікувати людей необхідно завжди. Відтак лікарі, фельдшери, санітари, провізори, які добре знаються на медикаментах, є постійно затребуваними, що вже говорити за періоди масових хвилювань. Головне – вища або ж середня медична освіта.
3. Завгоспи. Уже сьогодні можна знайти чимало пропозицій про роботу на продуктових складах. У HeadHunter повідомляють, що є вакансії і для начальників таких складів, і для менеджерів із продажу продуктів харчування, закупівельників-товарознавців, також вантажників на продуктових базах.
4. Агрономи. Якщо на цивілізацію чекає крах, то саме їм доведеться витягувати людство. Хоча й сьогодні кадри у агросекторі користуються підвищеною затребуваністю.
5. Енергоменеджмент. Його представники в останні роки стають усе популярнішими, оскільки оптимізують найвитратніше – допомагають підприємствам працювати у максимально економному режимі.