Щороку 3 грудня ми відзначаємо Міжнародний день неповносправних людей. Нині в Україні понад 2,7 млн інвалідів. У Львові на обліку в управлінні соцзахисту перебуває понад 41 тис. львів’ян-інвалідів, інформує прес-служба міськради. В області майже 171 тисяча людей із особливими потребами. Кожен неповносправний щодня стикається з різними труднощами, яких здорова людина просто не помічає.
Соціальний департамент міськради запровадив низку місцевих соціальних гарантій, які фінансує з міського бюджету. Це, зокрема, щомісячна доплата інвалідам І групи від загального захворювання, які не мають права на пенсію в органах Пенсійного фонду; надання муніципальних субсидій, одноразової допомоги, пільг на оплату ЖКГ (50% для інвалідів зору І групи та 40% для інвалідів зору ІІ групи); компенсація вартості санаторно-курортної путівки для особи, що супроводжує інваліда І групи з числа осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
КОМЕНТАР |
Ярослав Грибальський, координатор програми національної асамблеї інвалідів України "Безбар'єрна Україна": |
- Перед неповносправними людьми зараз стоїть безліч проблем. Це і недостатність коштів на придбання ліків, і мала пенсія, і недоступний транспорт, дозвілля, і заняття спортом, і працевлаштування тощо. Тобто будь-яка сфера діяльності здорової людини для неповносправних є важчою. Люди з інвалідністю мають менше шансів досягти певних результатів. Людина в інвалідному візку змушена долати високі бордюри, щоб дістатися другого боку вулиці. Та й до транспорту зайти важко, хоч їздять низькопідлогові автобуси. Важко дістатися різноманітних приміщень - шкіл, театрів, музеїв. Зараз Львів є дуже популярним містом, яке відвідують туристи. Людина- інвалід може приїхати до нас. Проте безліч культурних пам'яток для неї стануть недоступними, через що вона почуватиметься дискримінованою. Нині багато чуємо про те, що хочуть запровадити пішохідну зону з обмеженням руху. Кажуть, дозволятимуть в'їжджати у неї лише пожежним машинам, аварійним службам та "швидкій". Але ніхто не говорить про те, як людина з інвалідністю, яка залежить від автомобіля, зможе дістатися цієї зони! Якщо узагальнювати, то багато що вже змінено і зроблено, але багато що ще доведеться зробити. Що ж до позитивних змін, то про них можна говорити на прикладі Євро-2012. В умовах УЕФА було прописано, що на стадіоні мали збудувати спеціально пристосовані місця для інвалідів. І вони на нашому стадіоні є - 104 місця для людей, що пересуваються у візках. Є і ліфти на цей рівень, і спеціально облаштовані вбиральні, і місця паркування, захищені від вітру та негоди. |
Крім того, управління соцзахисту виплатить допомогу 140 одиноким матерям, які виховують неповносправних дітей. Розмір допомоги – 150 грн.
“Нині існує проблема недостатнього рівня забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації, що керуються однією та двома руками, – палиці, візочки, милиці, ходунки, а також спеціалізованими засобами обміну інформацією”, – каже начальник управління соцзахисту міськради Наталя Федорович.