Сімейне насилля: потерпають і чоловіки
Порівняно із першим півріччям, на Львівщині на 37% зменшилася кількість звернень щодо насильства у сім’ї. Через насилля у сім’ї до правоохоронців звернулося 1 458 осіб, – інформує прес-служба Львівської ОДА. Більшість звернень надійшло від жінок – 1 345. Проте від домашнього насильства потерпають і чоловіки. Зокрема по допомогу звернулися 102 представники сильної статі. Також 11 звернень надійшло від дітей, що вдвічі менше, порівняно з першим кварталом. Відповідно до ст. 5 Закону України “Про попередження насильства в сім’ї”, спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї організовує проходження корекційної програми особами, які вчинили насильство в сім’ї. Загалом в Україні за півроку корекційної програми скеровано
2 414 осіб, у тому числі із Львівщини – 74 особи. Через прояви насильства з початку року на Львівщині здійснено 3 729 офіційних попереджень та 136 захисних приписів. Згідно з даними обліку, у нашій області офіційно є 9 268 осіб, які вчинили насильство. За останні три місяці цей показник збільшився на 538 осіб. Окрім цього, у Банку даних сімей, які опинилися у складних сімейних обставинах з приводу насильства в сім’ї, перебуває 99 родин. Соціальним супроводом охоплено 42 родини.
Вітамін С допомагає народити генія
Дефіцит вітаміну С під час вагітності негативно впливає на розвиток мозку майбутньої дитини. Такий висновок зробили співробітники Університету Копенгагена, – повідомляє likar.info. За даними нового дослідження, збиток, нанесений мозку плоду дефіцитом вітаміну С, не можна виправити, навіть якщо дитина після народження одержує необхідну кількість цього вітаміну. У групу ризику, за словами авторів дослідження, потрапляють вагітні жінки, які погано харчуються або палять. Їхні майбутні діти потенційно схильні до проблем із пам’яттю. Разом з тим, якщо майбутня мама різноманітно харчується, не палить, а також, за необхідності, вживає полівітаміни, у неї немає підстав побоюватися за здоров’я своєї дитини. Навпаки, малюк у майбутньому може стати відомим генієм.
Хвилинна релаксація для зору
Після довгого робочого дня за комп’ютерним монітором найбільше втомлюються очі. І, щоб не довелося йти до окуліста, варто робити гімнастику для очей, – пише УНІАН. Щоденні вправи допоможуть зняти напругу та повернуть чистоту зору. Спочатку гімнастика для очей може здатися недієвою, але з часом результат побачить кожен, хто наполегливо її робить. Невелику гімнастику потрібно робити двічі на день у той самий час. Окрім цього, що дві години потрібно закривати очі на дві хвилини чи дивитися вдалечінь близько десяти хвилин. Такий мінімум заспокоїть очі. Сама ж гімнастика передбачає рухи очними яблуками. Вона дуже проста і приємна. Кожну вправу слід виконувати 10 разів.
1. По черзі рухайте очними яблуками вгору-вниз, вліво-вправо.
2. Швидко закривайте та відкривайте очі.
3. Поставте на кінчик носа палець, і повільно сконцентруйте погляд на ньому.
4. Часто кліпайте очима (вправу потрібно виконувати приблизно хвилину).
5. Рухайте очима по діагоналі: з верхнього правого кута – у нижній лівий і навпаки.
6. Підійдіть до вікна, подивіться вдалечінь, потім переведіть погляд на деталь ближче. Концентруйтеся на різних предметах.