Штрафна революція

Жорсткі покарання для несумлінних водіїв запрацюють із листопада. Передбачено виправні роботи і навіть арешт

Із 15 листопада для українських водіїв-порушників розпочинаються чорні дні - стартує так звана "штрафна революція". Орієнтовно саме з цього часу, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорож­нього руху", суттєво посилять відповідальність за порушення Правил дорожнього руху, а штрафи зростуть у кілька разів. Від цього насамперед чекають зменшення кількості аварій на дорогах, адже в мирний час у державі гинуть тисячі людей.

dai.jpg 

Якщо ви полюбляєте порушувати Правила дорожнього руху, то мусите мати при собі кругленьку суму. Отож, за перевищення швидкості на понад 20 км належить сплатити штраф у розмірі 255 - 340 грн, а вже на понад 50 км - 510 - 680 грн. Зараз таке порушення коштує 17 - 34 грн. "За створення аварійної ситуації на дорозі (сьогоднішній штраф - 34 - 68 грн) водієві доведеться попрощатися із 340 - 680 грн, або його  позбавлять права на керування авто на 1 - 2 роки, або ж він працюватимете на громадських роботах від 40 до 60 годин", - розповіла "Пошті" керівник прес-центру ДАІ у Львівській області Світлана Добровольська. Особливо суворо (що й правильно) каратимуть тих, хто сів за кермо напідпитку. Штрафуватимуть таких горе-водіїв на суму від 2550 до 3400 грн (нині - 255 - 340 грн), або їх позбавлять права на керування авто на 1 - 2 роки, або ще вони трудитимуться на громадських роботах від 40 до 50 год. Можуть їх і заарештувати на 7 - 10 діб!

Нове законодавство не лише посилює відповідальність, але й містить чимало новацій. Назвемо кілька. Одне з ноу-хау - передбачено фото- та відеофіксацію порушень на дорогах, які стануть доказами в судах. Що­правда, на Львівщині прилади відеоспостереження ще мають придбати. За словами С. Добровольської, у разі фіксації правопорушення на дорозі технічними засобами складання протоколу буде не обов'язковим. Автоматична система роздрукує зафіксовані сюжети, на яких буде вказано як номер авто, так і дату скоєння порушення, і відшукавши за базою даних автовласника, скерує йому поштою відповідну постанову  з додаванням фото. Власник авто, якщо не він перебував за кермом, упродовж 10 днів матиме можливість оскарження. "Якщо упродовж 15 днів після отримання конверта від ДАІ винуватець не сплатить штраф, його розмір подвоїться. Всі дані про накладення штрафів зберігатимуться в автоматизованій базі даних. Тож якщо хтось, отримавши листа, захоче викинути його до смітника, під час проведення техогляду на нього чекатиме "сюрприз": штраф доведеться сплатити в подвійному розмірі", - каже начальник Департаменту ДАІ МВС Сергій Коломієць.

За інформацією сайта ДАІ України, автоматизована система не пропустить жодної постанови про скоєння порушення, тож штрафи, в разі несвоєчасної сплати, нагромадяться, жодного з них не вдасться уникнути. Ще одна новація - з листопада водія-порушника чекають громадські роботи. Можливо, він на декілька днів стане двірником й підмітатиме вулиці чи митиме посуд у їдальні. Новацією є і штраф за користуванням мобільним за кермом (виняток - блютузом можна користуватися). Ще одне ноу-хау - до відповідальності притягатимуть не лише нетверезих, але й тих, хто перебував за кермом під впливом наркотиків.

Відучора, 17 жовтня, у державі розпочали навчання працівників ДАІ - регіональних керівників ДПС - для роботи в умовах нового законодавчого поля. За словами начальника Департаменту ДАІ МВС Сергія Коломійця, для остаточного створення правового підґрунтя реалізації нового законодавства потрібно прийняти 11 постанов Кабміну та видати близько десяти наказів МВС.

Перед початком "штрафної революції" водіям проведуть так звану "політінформацію". Зокрема, на Львівщині планують надрукувати 20 тис. буклетів-пам'яток, де й буде зазначено розміри усіх штрафних санкцій за порушення. На дорогах Львова та області  інспектори безкоштовно роздаватимуть ці брошури з 1 листопада. Насамперед їх отримають перевізники та таксисти.

До теми:

Аби інспектори не мали спокуси "домовлятися на місці", керівництво ДАІ України обіцяє перевести своїх працівників на контракт, який передбачатиме кілька антикорупційних норм. Контракт можуть розірвати, якщо в кишені в інспектора буде понад 100 грн, якщо він працюватиме у невстановленому місці. Самі ж водії вважають, що хабарі не те що не зникнуть, а навпаки збільшаться.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6318 / 1.57MB / SQL:{query_count}