Національне агентство України з питань державної служби внесло зміни до правил поведінки держслужбовців. Текст відповідного наказу розміщений на сайті агентства.
Документ прописує, що чиновники мусять “дотримуватись загальновизнаних етичних норм поведінки, культури спілкування (уникати нецензурної лексики, не допускати використання підвищеної інтонації при спілкуванні)”. “У разі отримання для виконання рішення або доручень, які суперечать законодавству України або становлять загрозу охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих громадян, юридичних осіб, держави чи громадським інтересам, державний службовець зобов’язаний негайно в письмовій формі повідомити про це керівнику органу державної влади, в якому він працює”, – говориться в наказі.
Якщо чиновник, йдеться в документі, виявить “неправомірну вигоду або дарунок (пожертву)”, то він зобов’язаний написати про це своєму начальнику, охарактеризувавши при цьому як саму вигоду, так і обставини, за яких про неї стало відомо.
Зазначимо, що цей наказ створено на виконання норм закону “Про правила етичної поведінки”, який весною прийняли парламентарі. Що ж буде із держслужбовцем, який або не сповістить про дарунок, або ж, важко навіть уявити таке, нецензурно висловлюватиметься при виконанні обов’язків? Закон про це не каже нічого конкретного – “порушення тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, кримінальну та матеріальну відповідальність з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб”. Але от у яких випадках і що саме застосовуватимуть – не дописано. Очевидно, санкції якщо й ітимуть у хід, то вкрай рідко. Наприклад, сумнівно, що дію “етичного закону” відчує на собі Геннадій Кернес, мер Харкова, якому легше віддавати розпорядження усно і матом.
Володимир Михайлович
Я раджу читати те, що ви підписуєте. Не може Верховна Рада вимагати від Генерального прокурора України ув’язнити людей на шість років і писати перелік. Додайте до того проекту постанови ще один момент – сформувати трійку, яка буде судити людей, і не займайтесь дурницями.
Адам Іванович
Шановні колеги, не забувайте, що сьогодні великий футбольний день, тому давайте оперативно працювати.
Олег Валерійович
Коли ви кажете про те, що наш колега Юрій Анатолійович Кармазін чи не знає регламенту, чи неправильно підготував законодавчий акт, я думаю, що Кармазін міг би тут дві третіх, як мінімум, депутатів навчити, як писати закони. Якби у Верховній Раді був хоча б десяток отаких височайших професіоналів як Кармазін, і якість законопроектів була б інша, і люди б жили по-іншому. А то тільки приходять зарплату отримують і пенсії, а за вас усіх пахає Кармазін. І ви, замість того, щоб на руках його занести у Верховну Раду, щоб він і далі за вас працював, ви йому не дали ввійти взагалі у Верховну Раду.
Адам Іванович
От завжди під кінець ви починаєте правильно говорити. Але це вже під кінець.
Юрій Анатолійович
Але ж, будь ласка, в мене серце обливається кров’ю, коли ви кожний день берете ґвалтуєте цю Конституцію. Ви думаєте, мені нічого було робити, що я писав ці постанови і обґрунтовував. Я хочу показати вам, що так не можна. Я хочу показати Комітету з питань регламенту, якого немає, ви марно отримуєте кошти, і всі члени комітету, крім Саса. Я жодної державної копійки не витратив на проїзд ні поїздом, ні літаком, а ви тратите, тратите на все…
Іван Григорович
Шановні колеги! Шановна президія! Не покидає відчуття того, що вирішимо проблему не з того боку.
Юрій Анатолійович
Це ж бюджет, Адам Іванович! Як це після обіду? Це ж бюджет! Ви розумієте? Це ж треба нам заключення, Мінфін, експерти… Ви що?!
Володимир Володимирович
Цей законопроект не несе жодного позитивного навантаження на вирішення проблеми по суті щодо обмеження, скажемо так, відтоку чи нестабільності національної валюти. Він носить, на наш погляд, виключно психоемоційний характер. Безумовно ми його підтримаємо, але він, знаєте, законопроект доволі мультяшний.