Проповзли до верху

Світовий банк відзначив покращення умов для підприємництва в Україні. Поза тим, ми залишаємося у 50-ці найменш сприятливих для ведення бізнесу країн

Україна ввійшла до трійки країн-лідерів, які покращили свої позиції у рейтингу Doing Business-2013. Микола Азаров, вихваляючи досягнення, уже запевнив, що уряд “здійснив прорив до економічної свободи”. Дуже вже оптимістично, але рейтинг, який щороку укладають експерти Світового банку, справді може посприяти багато чому, зокрема, збільшенню обсягу інвестицій.

Позиції України покращилися на 15 пунктів. Навіть якщо країна збереже такі темпи у наступні кілька років, це все одно не дозволить їй потрапити навіть у середи­ну списку. Ми посідаємо 137 місце (порівняно зі 152 місцем минулого року) зі 185. У прес-релізі Світового банку повідомляється, що Україна ввійшла до першої трійки країн, “які продемонстрували значне покращення у полегшенні ведення бізнесу за останній рік”. Найбільш позитивними є зміни у сфері створення підприємств (ми піднялися із 116 позиції до 50); оподаткуванні (із 183 до 165); реєстрації власності (зі 168 місця до 149). 

“Україна спростила процес створення підприємства, усунувши вимогу щодо мінімального капіталу, необхідного для реєстрації компанії, а також вимогу мати нотаріально завірені установчі документи для реєстрації. Врешті-решт, Україна прискорила процес передачі у власність нерухомості шляхом введення ефективних обмежень щодо термінів обробки заявок у земельному кадастрі Києва”, – повідом­ляють автори доповіді.

Проте цим позитивні зміни обмежуються. У сфері отримання дозволів на будівництво ми треті з кінця (183 місце), а за кількістю узгоджень, необхідних для підключення до системи електропостачання, Україна є абсолютним аутсайдером – 185-та позиція. Аби забезпечити себе світлом, слід пройти 11 процедур, що в середньому займає 285 днів.

Загалом найсприятливіші умови для ведення бізнесу, згідно з аналізом Світового банку, в Сінгапурі. У першу десятку країн із найвигіднішими для підприємництва умовами ввійшли Гонконг, Нова Зеландія, США, Данія, Норвегія, Великобританія, Республіка Корея, Грузія і Австралія. 

У доповідях “Ведення бізнесу” увага приділяється нормам, що застосовуються щодо малих і середніх підприємств у десятьох сферах: 1) створення підприємств; 2) отримання дозволів на будівництво; 3) підключення до системи електропостачання; 4) реєстрація власності; 5) отримання кредитів; 6) захист прав інвесторів; 7) оподаткування; 8) здійснення зовнішньоторговельної діяльності; 9) забезпечення виконання договорів; 10) вирішення проблем неплатоспроможності підприємств. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4753 / 1.55MB / SQL:{query_count}