Консультують фахівці

За кордон змінивши прізвище


“Через тиждень ми з чоловіком обвінчаємося. У найближчих планах – весільна подорож в одну з країн Європи. У РАЦСі розписалися дещо раніше, прізвище взяла чоловікове. Внутрішній паспорт уже встигла змінити, а ось закордонний досі на дівочому прізвищі. Скажіть, будь ласка, чи не виникне проблем із паспортом при виїзді за кордон?”.
Вероніка Косоловська, м. Стебник

Руслан Клапчук, завідувач сектором юридичного забезпечення головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області:
– Жодних перешкод не мало б виникнути. Закордонний паспорт є дійсним доти, поки людина не змінить його на нове прізвище або не закінчиться термін дії. Відповідно, навіть якщо жінка змінила внутрішній паспорт, за кордон вона може їхати ще по “старому” прізвищу. Ніякого свідоцтва про шлюб брати зі собою не потрібно, адже вона виїжджає як громадянка України і не зобов’язана інформувати іноземні органи про те, одружена вона чи ні.
Звісно, якщо жінка хоче змінити прізвище у закордонному паспорті, потрібно буде написати заяву та вказати причину зміни, наприклад, “прошу поміняти паспорт у зв’язку з одруженням та зміною прізвища”. Проте, якщо закордонний паспорт дійсний ще кілька років, робити це недоцільно.

Куди віддати непотрібні речі? 

“Наступного місяця уся наша сім’я переїздить жити в інше місто – зі Львова у Чернігів. Помалу складаємо речі. Виявилося, що багато з них забрати не зможемо. Це і меблі, і одяг з дітей, що вже давно став замалий та й інші речі. Підкажіть, будь ласка, куди і кому можна віддати усі речі?”
Іван Ковалишин, м. Львів

Оля Журкіна, спеціаліст Червоного Хреста:
– Найкраще непотрібні речі нести у “Банк одягу”. Зокрема, приймаємо одяг, взуття, посуд, іграшки, білизну, рушники. Єдине, що не беремо – меблі. Із ними краще звертатися до ГО “Оселя”. Вимога до речей, які приймаємо, – щоб вони були чистими. Головне, щоб одяг був корисним для тих, хто його потребує. 
Отож, віддати непотрібні речі можна у:
– “Банк одягу” при Червоному Хресті. Адреса: м. Львів, вул. Героїв УПА, 78. У понеділок, середу та п’ятницю з 10.00 до 13.00. Тел.: 239-32-91.
– Медико-соціальний центр. Адреса: м. Львів, вул. Богдана Лепкого, 5/2. Тел.: 272-77-14.
– ГО “Оселя”. Приймають одяг щодня з 9.00 до 18.00. Також можна звертатися із старими меблями, будівельними інструментами. Адреса: м. Винники, вул. І. Франка, 69; тел. 296-33-03.
– При кожному територіальному центрі соціального обслуговування та надання соціальних послуг. Дзвонити на гарячі лінії райдержадміністрацій.
– Відділення організації “Карітас”. Діють у Львові, Дрогобичі, Самборі, Старому Самборі, Червонограді. 
 
 

Коли дитині давати кишенькові гроші?


“Мій семирічний син просить гроші на кишенькові витрати, але чоловік категорично проти. Підкажіть, будь ласка, з якого віку можна давати дитині гроші, і якою має бути сума?”
Оксана Фалінська, м. Дрогобич

Ірина Балюк, дитячий психолог:
– Кишенькові гроші необхідні для того, щоб дитина із раннього віку навчилася розпоряджатися фінансами. П’яти-шестирічній дитині вже треба давати гроші. У цьому віці вона здатна розуміти ціну грошей. Але особисті гроші не даються просто так. У неї мають бути домашні обов’язки, за виконання яких отримуватиме гроші, наприклад, 10-15 гривень на місяць. Дитина повинна нести відповідальність, зокрема, за винесене сміття, за купівлю хліба, за роботу, яку потрібно виконувати упродовж тривалого часу. А це буває досить важко. Так дитина вчиться заробляти. Отримавши за свою роботу гроші, дитина спочатку витрачатиме їх необдумано, задовольняючи всі свої бажання. Але через якийсь час зрозуміє, що гроші швидко закінчуються, а чекати наступної “зарплати” довго. І почне обдуманіше підходити до вибору покупки, навчиться планувати, рахувати. До того ж вона відчуватиме повагу до себе, пишатиметься, що має гроші, як мама і тато. Батьки не повинні втручатися і запитувати про те, на що витрачені гроші. Вона їх заробила, і вона має право ними розпоряджатися.
 

Як підключити домофон?


“У нашому п’ятиповерховому будинку є вісім під’їздів. Ми мешкаємо в останньому. Двері до під’їзду металеві, на ключ, але вони постіно відкриті. Оскільки поблизу стоїть нічний кіоск, майже щовечора у під’їзді чи поблизу нього можна зустріти незнайомих молодиків, які смітять чи випивають. Інколи навіть страшно з дому виходити. Із домофоном на дверях під’їзду було б по-іншому і “непроханих” гостей було б менше. Скажіть, будь ласка, як можна підключити домофон і у скільки він обійдеться?”.
Олена Пасічник, м. Львів

Олеся Громова, представник фірми із встановлення домофонів:
– Насамперед необхідно визначитися з прихильниками і противниками підключення домофону у під’їзді. Це важливо, тому що вартість роботи і самого пристрою ділиться на кількість квартир у під’їзді. Прихильників повинно бути не менше 51%.
Наприклад, якщо це п’ятиповерхівка і на поверсі по три квартири, встановлення для мешканців приблизно коштуватиме 250 грн (якщо майстрам вдасться переробити двері, які вже стоять у під’їзді) або 475 грн (якщо встновлюватимуть нові металеві двері). Усі люди, які погодилися на встановлення, отримають по два електронних ключі та переговорну трубку. Для тих, хто відмовився, дадуть один електронний ключ, решту можна доробити на окрему платню (приблизно 15 грн).
За обслуговування людям щомісяця доведеться платити додатково по шість гривень.
Домофон дозволяє кожному мешканцеві вирішувати впускати сторонню людину в під’їзд чи ні. Людина, що знаходиться на вулиці набирає номер квартири на пристрої, встановленому на під’їзді, і натискає кнопку “В”, що позначає “виклик”, а в цей час у квартирі лунає дзвінок. Господар, знявши трубку домофона, може вести розмову з відвідувачем. Вирішивши відкрити двері гостю, необхідно просто натиснути кнопку на переговорному пристрої і гість зможе потрапити в будинок.
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4523 / 1.6MB / SQL:{query_count}