Конституція проти закону

Західна Україна повстає проти “язика”, Колесніченко повстає проти Західної України

Західна Україна повстає проти “язика”, Колесніченко повстає проти Західної України

Основний ініціатор русифікації України Вадим Колесніченко відтепер вирішив знищувати й мову, й заразом місцеве самоврядування з усіма його представницькими функціями та характеристиками у трьох областях Західної України. Фактично, федералізувавши нашу країну ухваленням мовного законопроекту, владна сила сьогодні відмовляє органам місцевого самоврядування у вираженні позиції мільйонів своїх виборців, чим доводить процес популістської русифікації до межі насильного зросійщення.

Бунтівні регіони

Чинна влада намагається ще трохи “протягнути” на скандальному мовному питанні. Власне цього можна було б очікувати, оскільки важко собі уявити ситуацію, за якої десятки правоцентристських місцевих депутатів Західної України підуть на вибори, так нічого й не зробивши для захисту основної національної святині – української мови. Саме тому бунт у трьох “форпостних” регіонах України – Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях – був цілком очікуваним і для населення, і для влади. Активізація питання саме на завершальному етапі передвиборчого процесу – це вже інша тема для аналізу. Врешті мова – це не політика, а саме джерело нації… 

Захист цього джерела на Західній Україні розпочався із найтихішого з-поміж “бунтівних регіонів” України – Тернопільської області, де місцеві депутати визнали закон про мови нечинним у регіоні і висловили прохання до Конституційного Cуду його скасувати. Звісно ж, Конституційний Cуд не взяв його до уваги. Уже нев­довзі однозначне рішення про неправомірність закону на території своєї області прийняла Івано-Франківська обласна рада. “Наше невизнання ґрунтується на тому, що, брутально порушуючи ст. 10 Конституції, нині діюча влада на чолі з малоросійським президентом, шахрайськими та насильницькими методами прийняття закону підірвала підвалини конституційного ладу в державі”, – йшлося у заяві прикарпатських парламентарів. Дещо запізнилася ключова область Західної України. Недійсним у Львові закон про мову став тільки 9 жовтня. За таку пропозицію проголосували 64 депутати. “Пропоную визнати нечинним на території Львівської області закон  Ківалова у зв’язку з його антидержавною сутністю і грубими порушеннями під час його ухвалення”, – зазначила місцевий депутат Ірина Фаріон.

Проте саме Львів став ключовим регіоном, який потягнув за собою ланцюг подій, що матиме продов­ження вже у найближчому майбутньому.

Смак мови на “язику”

Активні русифікатори відчули такий для себе неприємний присмак побутування в українських реаліях національних цінностей. Реакція була майже блискавичною: після запаху смаленого наказ від вищого керівництва отримали й місцеві органи влади й центральні ініціатори русифікації.

До прикладу, в день прийняття рішення про скасування “мовного” закону на Львівщині та у сусідньому Івано-Франківську розгорілося протистояння місцевої прокуратури та обласної ради. Прокуратура наклала протест на рішення депутатів про скасування дії закону. Депутати не поступилися й відхилили протест. За збігом обставин тієї ж ночі мирний Франківськ перетворився на арену бойових дій, коли працівники СБУ, намагаючись затримати нібито хабарника голову департаменту архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому Олега Гаркоту,  заразом “загребли” й свободівських депутатів у міській раді, при цьому відбулася бійка СБУ ледь не з усім складом міської ради. Звісно ж багато в чому речі між собою не суміжні, проте зв’язок простежується наочний… 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4215 / 1.56MB / SQL:{query_count}