Основний ініціатор русифікації України Вадим Колесніченко відтепер вирішив знищувати й мову, й заразом місцеве самоврядування з усіма його представницькими функціями та характеристиками у трьох областях Західної України. Фактично, федералізувавши нашу країну ухваленням мовного законопроекту, владна сила сьогодні відмовляє органам місцевого самоврядування у вираженні позиції мільйонів своїх виборців, чим доводить процес популістської русифікації до межі насильного зросійщення.
Чинна влада намагається ще трохи “протягнути” на скандальному мовному питанні. Власне цього можна було б очікувати, оскільки важко собі уявити ситуацію, за якої десятки правоцентристських місцевих депутатів Західної України підуть на вибори, так нічого й не зробивши для захисту основної національної святині – української мови. Саме тому бунт у трьох “форпостних” регіонах України – Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях – був цілком очікуваним і для населення, і для влади. Активізація питання саме на завершальному етапі передвиборчого процесу – це вже інша тема для аналізу. Врешті мова – це не політика, а саме джерело нації…
Захист цього джерела на Західній Україні розпочався із найтихішого з-поміж “бунтівних регіонів” України – Тернопільської області, де місцеві депутати визнали закон про мови нечинним у регіоні і висловили прохання до Конституційного Cуду його скасувати. Звісно ж, Конституційний Cуд не взяв його до уваги. Уже невдовзі однозначне рішення про неправомірність закону на території своєї області прийняла Івано-Франківська обласна рада. “Наше невизнання ґрунтується на тому, що, брутально порушуючи ст. 10 Конституції, нині діюча влада на чолі з малоросійським президентом, шахрайськими та насильницькими методами прийняття закону підірвала підвалини конституційного ладу в державі”, – йшлося у заяві прикарпатських парламентарів. Дещо запізнилася ключова область Західної України. Недійсним у Львові закон про мову став тільки 9 жовтня. За таку пропозицію проголосували 64 депутати. “Пропоную визнати нечинним на території Львівської області закон Ківалова у зв’язку з його антидержавною сутністю і грубими порушеннями під час його ухвалення”, – зазначила місцевий депутат Ірина Фаріон.
Проте саме Львів став ключовим регіоном, який потягнув за собою ланцюг подій, що матиме продовження вже у найближчому майбутньому.
Активні русифікатори відчули такий для себе неприємний присмак побутування в українських реаліях національних цінностей. Реакція була майже блискавичною: після запаху смаленого наказ від вищого керівництва отримали й місцеві органи влади й центральні ініціатори русифікації.
До прикладу, в день прийняття рішення про скасування “мовного” закону на Львівщині та у сусідньому Івано-Франківську розгорілося протистояння місцевої прокуратури та обласної ради. Прокуратура наклала протест на рішення депутатів про скасування дії закону. Депутати не поступилися й відхилили протест. За збігом обставин тієї ж ночі мирний Франківськ перетворився на арену бойових дій, коли працівники СБУ, намагаючись затримати нібито хабарника голову департаменту архітектури та містобудування Івано-Франківського міськвиконкому Олега Гаркоту, заразом “загребли” й свободівських депутатів у міській раді, при цьому відбулася бійка СБУ ледь не з усім складом міської ради. Звісно ж багато в чому речі між собою не суміжні, проте зв’язок простежується наочний…