Відмінність між середніми пенсіями українців з різних регіонів може сягати 600 гривень.

Ще більш промовисто про рівність в Україні свідчить різниця між пенсіями депутатів, працівників Нацбанку та звичайних громадян: перші отримують у 13 разів більше.
Цього тижня Державний комітет статистики оприлюднив збірник “Соціальні індикатори рівня життя населення”. У ньому наведено цікаві цифри про пенсійне забезпечення українців. Не порівнюватимемо їх із аналогічними показниками Німеччини чи Польщі, а подивимося на таких же бідних білорусів та росіян. У цих країнах “покоління на відпочинку” отримує значно вищі пенсії, водночас ціни на низку продуктів там нижчі. Середня пенсія в Україні минулого року становила 144 долари, у Білорусі – 194, а в Росії – 249 доларів…
Сьогодні із десяти українців троє отримують пенсію. Порівняно із 1995 роком їх кількість не змінилася. Однак чисельність тих, які працюють, відтак cплачують до Пенсійного фонду відрахування із зарплат, що і йдуть на виплату пенсій, постійно скорочується. До 2025 року на одного пенсіонера припадатиме один українець, який здійснюватиме такі виплати. Загалом це тенденція світова. У нещодавно опублікованій Фондом ООН із народонаселення (UNFPA) доповіді йдеться про те, що людство старіє надзвичайно швидкими темпами: вже в 2022-ому році кількість людей за 60 років перевищить мільярд, а до 2050-ого літніх людей буде більше, аніж дітей молодших 15 років. Сьогодні в Україні 21,1% населення є громадянами “за шістдесят”, у 2050-ому році їх буде 32,1%. І житимуть вони довше. Автори доповіді відзначають, що ситуація не є кризовою, оскільки люди старшого покоління здійснюють вагомий внесок у життя суспільства. Урядам просто слід змінити політику і економіку, прилаштувавши їх до майбутніх реалій.
А майбутні реалії вимагатимуть перебудови пенсійної системи, а не просто збільшення року виходу на пенсію, що є чи не єдиним наслідком минулорічної пенсійної реформи.