Нинішнє сільське господарство України, нарешті, стає на ноги.

Постійно зростають обсяги експорту та доходи від сільгосппродукції, яку споживають у 141 країні світу. Створюються вигідні умови для аграріїв, перш за все, – для дрібних виробників, яких у нас – більшість. Наприклад, 70% українських овочів поставляються саме дрібними господарствами. Аналогічна ситуація і в м’ясо-молочній та інших сферах. Так само державою будуть надані кошти аграріям на осінньо-польові роботи за низькими кредитними ставками. Таким чином, в Україні спостерігається підйом аграрного господарства вперше за 20 років!
Чому варто жити у селі
Підтримка фермерів-одноосібників. Уряд підвищив з 1 вересня мінімальні ціни на закупівлю молока у населення до 2,2 грн за літр (без урахування ПДВ). Також підвищено дотації на утримання великої рогатої худоби (сьогодні максимум становить 1000 грн). Такі нововведення вже цього року показали перші результати – вперше за 20 років почався приріст поголів’я худоби. За 8 місяців він перевищив 450 000 голів.
Доступні кредити для дрібних виробників. У рамках проекту Президента В. Януковича “Рідне село”, який успішно реалізується Партією регіонів, сільгоспвиробник зможе отримати необхідні кошти на проведення осінньо-польових робіт, завдяки бюджетній позичці під заставу зерна за ставкою 6,8% річних. Це передбачено постановою Уряду “Про встановлення на 2012/13 маркетинговий період розміру плати за використання бюджетної позики виробниками зерна у межах режиму державних заставних закупівель”. Таким чином, українські аграрії зможуть уникнути втрат. Погасивши основну суму бюджетної позики та плату за її використання до 1 квітня 2013 року, сільгоспвиробник забирає своє зерно і отримує відповідне свідоцтво.
Розвиток кооперативного руху. В Україні налічується понад 1000 сільськогосподарських виробничих кооперативів і близько
800 обслуговуючих кооперативів. У 2012 році на сприяння розвитку кооперативного руху вже виділено 5 млн грн, а на майбутній рік Міністерство агрополітики планує виділити ще 100 млн грн. За рахунок цих коштів будуть сформовані півтори тисячі нових кооперативів.
Подвоєння оціночної вартості землі. Якщо раніше вартість гектара становила 11,9 тисяч гривень, зараз вона становить 20,9 тис. грн. Це дає можливість отримувати, в середньому по 443 грн за оренду гектара. В майбутньому за програмою Партії регіонів передбачається встановлення оренди на рівні не менше 5% вартості земельного паю, тобто прибуток селянина з одного гектара має становити не менше 1000 грн.
Вигідний збут продукції. Створення системи оптової торгівлі дозволило сформувати справедливу ринкову ціну на продукцію. Сільські жителі отримали можливість для повної реалізації своєї продукції за вигідною ціною. Крім того, оптові ринки відіграють роль центру ринкової інформації та обміну досвідом, навчальної й виставкової діяльності аграрного і торгового напрямів. Сьогодні такі ринки вже успішно працюють у Львові, Києві, Донецьку, Запоріжжі. У 2013 році аналогічні ринки будуть відкриті у Дніпропетровську, Харкові, Рівному, Сумах, Одесі та Херсоні. Надалі вони з’являться у кожному регіоні країни.
Сільській молоді – впевнений старт. Молоді фахівці, які починають свій трудовий шлях у селі, отримають премію розміром 10 мінімальних зарплат і ключі від власного житла. Також для молодих сімей передбачені державні кредити у розмірі 200 тис. грн на будівництво житла. Таким чином, молоді фахівці отримають стабільну роботу і доступне житло.
Розвиток соціальної сфери. Кожна область України вже отримала ключі від десятків шкільних автобусів. Сумарно ціла тисяча нових машин буде щоранку возити в школу дітей, які проживають у віддалених селах і селищах. Проводиться капітальний ремонт шкіл і дитячих садочків. Створюються пересувні амбулаторії, в яких жителі віддалених сіл зможуть отримати якісні медичні послуги. Крім цього, що також важливо, відроджуються будинки культури, спортивна структура.
Курс на відродження
Розвиток аграрного бізнесу поступово збільшить попит на сільськогосподарську техніку, що у свою чергу забезпечить роботою наших машинобудівників, створить нові робочі місця й оздоровить виробничу сферу у цілому.
Наш уряд має намір і надалі стимулювати сільське господарство. Вже зараз активно залучаються міжнародні інвестиції в українське село. А з 2013 року на Херсонщині, Миколаївщині та в Криму стартує програма розвитку Організації об’єднаних націй, яка передбачає виділення додаткових 6 млн доларів на розвиток нашого сільського господарства.
Ми стали свідками як буквально за пару років мудра і економічно ефективна стратегія уряду відроджує село з попелу. Враховуючи перспективи подальшого розвитку ми зможемо спостерігати парадокс – не сільські жителі будуть приїжджати до міста у пошуках кращого життя, а скоріше навпаки – міські мігрують до села, оскільки життя у гармонії з природою є набагато яскравішим і екологічно сприятливішим.