Нові правила вступу до вишів

Майбутніх абітурієнтів чекає збільшення прохідного балу та електронний студентський квиток 

Майбутніх абітурієнтів чекає збільшення прохідного балу та електронний студентський квиток 

До кінця тижня Міністерство освіти прийме нові правила вступу до вишів. Як розповіли ректори, які вже отримали проект цього документа, глобальних змін, порівнюючи з правилами-2012, не передбачається, але деякі суттєві правки будуть. 

Зокрема, частина провідних вищих навчальних закладів, такі, як Київський національний університет чи політехнічний інститут, зможуть приймати заяви від абітурієнтів на два тижні раніше, ніж інші виші. 

“Абітурієнти зможуть перевірити свої сили, спочатку подавши документи в провідні університети”, – пояснив перший проректор Київської політехніки Юрій Якименко. Втім, його колеги кажуть, що гірше від цього іншим університетам не стане.

“Якщо майбутній студент вирішить вступати в конкретний виш, він не змінить свого рішення тільки тому, що, приміром, у НАУ раніше приймають заяви. Зате це допоможе розвантажити приймальні комісії”, – говорить ректор Національного гірничого університету Геннадій Півняк.

Ще однією новацією буде підняття прохідного балу профільного предмету до 150. Як зазначив Юрій Якименко, цьогоріч бал був піднятий до 140, через що близько 100 тис. абітурієнтів не змогли поступити до вишів і змушені були йти у коледжі. Проте рівень знань у першокурсників вищий, ніж у тих, хто поступав у попередні роки. 

Окрім цього, у 2013 році у вступників не прийматимуть одразу оригінали документів. Ця норма може звести до мінімуму махінації під час трьох хвиль зарахування. 

Гаряче обговорювалося і питання щодо скорочення кількості ВНЗ, куди можна буде подавати документи. Керівники вишів наполягають на їхньому скороченні хоча б до трьох, щоб не створювати великі навантаження на приймальні комісії. Міносвіти не поділяє такої думки і не хоче зменшувати кількості вишів. Наразі документи для вступу можна подавати до п’яти навчальних закладів, а в одному виші – на три спеціальності. 

З наступного року студенти замість звичайних студентських квитків зможуть отримувати електронні “2 в 1” – квиток і банківську картку. 

“Електронний квиток суттєво полегшив би студентам життя. Наприклад, якщо зараз студквиток втратити, то мине 6-7 місяців на його відновлення. А електронний зроблять за 30 днів з моменту заяви про втрату”, – говорить координатор громадської ініціативи “Студентський захист” Андрій Черних. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4962 / 1.54MB / SQL:{query_count}