Євросоюз готується до жорсткої реакції на екологічні ініціативи українського уряду. “Подібне рішення Росії вже вплинуло на європейських автовиробників, і ми знаємо, що воно негативно впливає на українських. ЄС очікує, що Україна буде вирішувати питання з Росією не на двосторонньому рівні, а в рамках СОТ”, – передає “Комерсант-Україна” заяву неофіційного джерела із представництва ЄС в Україні.
Незважаючи на “неофіційність”, схоже, що джерело висловлює точку зору ЄС в цілому. За словами представників Євроунії, необдуманий “утилізаційний” крок української влади може поставити хрест на планах щодо підписання Угоди про асоціацію.
“Наша позиція більш жорстка, ніж говориться офіційно. Якщо Україна прийме цю постанову, ми готові йти на аналогічні відповідні заходи по українському експорту”, – заявив співрозмовник у європейських структурах, повідомляє “Економічна Правда”.
“Ми прямо повідомили нашим колегам у Києві: якщо буде ухвалено цю постанову, ви можете забути про Угоду щодо асоціації. Ми не підпишемо її, навіть якщо ви проведете чесні вибори”, – уточнило інше високопоставлене джерело в Брюсселі.
У Кабміні наразі вважають, що причин для занепокоєння немає. “Переговори з ЄС проходять у спокійному, звичайному режимі. Загрози заморожування діалогу в зв’язку з розширенням утилізаційного збору інспірують ті, хто в цьому зацікавлений – автоімпортери. Тому будувати якісь плани і міркувати про наслідки рано”, – відреагували у Кабміні.
Як уже писала “Пошта”, урядовці окрім того, що мали намір запровадити утилізаційний збір на імпортовані з будь-яких країн авто, хотіли ще й досягти взаємного скасування “утилю” із Росією. Мало це відбутися минулого вікенду. Але максимум, чого досягли прем’єри братніх народів, так це “домовилися найближчим часом продовжити переговори”.
Нагадаємо, 31 серпня Росія затвердила утилізаційний збір на автомобілі з України без винятків. У свою чергу Кабмін постановою №843 від 3 вересня запровадив утилізаційний збір на російські автомобілі й автобуси.
Таким чином, юридичні та фізичні особи, які імпортують для вільного обігу транспортні засоби та кузови для них походженням із Російської Федерації, зобов’язані самостійно забезпечити подальшу заготівлю та утилізацію відходів або укласти відповідний договір із відповідними підприємствами, враховуючи затверджені урядом граничні ціни.