Більшість компаній встановлюють жорсткі обмеження за віком щодо своїх працівників: тим, кому ще не сповнилося 25 років, відмовляють через дуже молодий вік, тим, кому від 35 до 45, – як через молодість, так і через зрілість, а тих, кому за 45, називають надто старими. Про це свідчить дослідження міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Майже 75% роботодавців вказують у вакансіях бажаний вік кандидата. Дослідники стверджують, що ще на етапі розгляду резюме менеджери з персоналу відсівають претендентів, що не підходять за віком. І лише 20% роботодавців готові розширити вікові рамки фахівця, якщо він необхідний компанії.
Крім того, авторам опитування вдалося з’ясувати, що найменшу загрозу вікові обмеження становлять для бухгалтерів і простих лінійних працівників, інформує ipress.ua.
В інших випадках вимоги до віку кандидатів висувають фактично для всіх категорій офісних працівників: адміністративного персоналу, керівників структурних підрозділів, топ-менеджерів. 44% роботодавців не хочуть співпрацювати з кандидатами пенсійного і передпенсійного віку. Фахівцям-початківцям пощастило більше: через надто молодий вік у роботі відмовляють 14% респондентів.
Часто роботодавці встановлюють вікові рамки під конкретну вакансію (42%), хоча обґрунтування для вікових дискримінацій знаходять у будь-якому віці. Молодих спеціалістів не беруть на роботу через те, що в них мало досвіду. А старшим кандидатам із великим досвідом роботи відмовляють, бо вони надто старі.
Роботодавці побоюються, що люди з досвідом більш кваліфіковані, аніж молоде керівництво. Додаткові обмеження встановлені й для жінок, особливо молодих, через те, що вони можуть завагітніти і піти в декрет. 80% респондентів підтвердили, що особисто мали проблеми з віковими обмеженнями під час пошуків роботи.
Дослідники зробили висновок: найоптимальніший вік кандидатів у пошуках роботи – 25 – 35 років.
В опитуванні порталу hh.ua взяло участь 500 респондентів з різних регіонів України.