Консультують фахівці

Чи можливий інтим під час вагітності?


“Моя дружина на другому місяці вагітності. Зараз у неї самопочуття не з найкращих – паморочиться голова, постійно нудить, а настрій змінюється щосекунди. Звісно, я її всіляко підтримую, намагаюся в усьому допомагати та не надокучати у плані розмов та інтиму. Проте розумію, що так триватиме не завжди. Мене цікавить, чи можливий інтим під час вагітності і чи він не зашкодить майбутній дитині?”
Роман Кравець, м. Львів

Галина Федоренко, завідувач міського медичного центру “Погляд у майбутнє” (“Клініка дружня до молоді”):
– Якщо вагітність протікає нормально, дружина почувається добре, то інтимне життя можна і треба продовжувати впродовж усієї вагітності. Проте, якщо майбутню маму щось турбує, потрібно звернутися за консультацією до лікаря, а не покладатися на поради, прочитані в книзі або почуті від інших.
З інтимом варто почекати перших 12 тижнів, адже у цей період існує найвища загроза викидня. У цей час дружина може відчувати нудоту, запаморочення, біль у грудях, сонливість, перепади настрою та зайву емоційність. 
З медичної точки зору про істотні обмеження в інтимних стосунках можна говорити лише у випадках: загрози переривання вагітності; звичного невиношування (або якщо раніше були викидні); передлежання або низького прикріплення плаценти; багатоплідної вагітності; наявності в одного з партнерів ознак інфекції статевих шляхів.
 

Як позбутися педикульозу?


“Чотирирічна донька у садок ходить не так давно – ще не повний місяць. При перевірці санепідемстанції мені повідомили, що у моєї дівчинки та ще двох дівчаток знайшли воші. Я у розпачі. Підкажіть, що робити та як позбутися цієї зарази?”.
Ірина Скибчик, м. Львів

Оксана Пушкарьова, лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій Львівської обласної СЕС:
– Позбутися педикульозу допоможуть багато засобів, що продаються в аптеках, наприклад, Параплюс, Перметрин, Педелін, Хігія, Чимерична вода, Нітефор. Головне, дотримуватися інструкції.
Якщо ж батьки не можуть самі вивести воші, то варто звернутися у лікувальний заклад або в міську дезінфекційну станцію, що на просп. Чорновола, 2, де надійними засобами та безкоштовно допоможуть знищити паразитів.
Перевіряти дитину потрібно щодня, як мінімум, наступні 10 днів після обробки. Застосовуючи густий гребінець варто переконатися, що гнид не залишилося, оскільки декількох можна було і не помітити. При огляді голови, особливу увагу слід звернути на задню частину шиї і місця за вухами. Якщо воші були помічені знову, потрібно повторити обробку, але проміжок часу між повторами лікування має становити приблизно 10 днів.
 

Як стати на облік у поліклініці без прописки?


“Хоч прописана я зовсім в іншому місці, після одруження я проживаю у квартирі чоловіка, на Сихові. Чи можу я, в разі хвороби, без прописки звернутися до лікаря поліклінічного відділення і чи мені не відмовлять у меддопомозі? Що потрібно зробити для відкриття амбулаторної картки?”
Іванна Свірж, м. Львів

Галина Колтун, в.о. заступника головного лікаря з медичної частини 4-ї міської поліклініки Львова:
– Щоб людину офіційно прийняли до дільниці поліклініки, їй варто підійти до реєстратури і вказати, де саме вона мешкає (назва вулиці та номер будинку). Якщо у поліклініці є розподіл сімейних дільничних лікарів по вулицях, її скерують до конкретного терапевта. Безпосередньо на прийомі у лікаря майбутній пацієнт має заповнити заяву визначеної форми на ім’я головного лікаря. У ній треба зазначити паспортні дані та вказати причину прийняття її на дільницю, наприклад, “проживаю за місцем прописки чоловіка”, “винаймаю квартиру” тощо. Заяву зареєструють у приймальній головного лікаря, вклеять в амбулаторну картку пацієнта, а якщо такої немає – заповнять нову.
Якщо ж людина у поліклініку ще ніколи не зверталася, але їй негайно треба потрапити до певного вузького спеціаліста, наприклад, травматолога, після огляду лікаря взірець заяви вона може заповнити безпосередньо на місці.
Відмовити людині ніхто не має права.
 

Перша допомога при опіках


“Нещодавно, готуючи вдома вечерю, я ненароком зачепила сковорідку, в якій смажилася картопля. На руку вилилося трохи гарячої олії. Біль був настільки сильний, що у перші хвилини я забула, як правильно надати першу допомогу. У домашній аптечці, на жаль, нічого потрібного не знайшла. Здогадалася підставити поранену руку під кран з холодною водою. Розкажіть, будь ласка, як потрібно діяти у таких ситуаціях і що мати в домашній аптечці для першої допомоги”.
Ольга Криничка, смт Оброшино.

Анна Коротун,  хірург-травматолог:
– При опіках вдома можна надати лише первинну допомогу – уражене місце потрібно кілька хвилин потримати під струменем холодної води або ж занурити в каструлю з водою. Якщо такої можливості немає – накласти попередньо змочений у холодній воді бинт, який треба постійно змінювати. Обробити ушкоджену поверхню та зняти біль допоможе і протиопіковий аерозоль “Пантенол”. Його бажано мати у домашній аптечці завжди.
Категорично забороняється змащувати обпечені місця оліями та маслами. У разі якщо людина перекинула на себе ємність з гарячою рідиною, не можна самостійно знімати одяг, у крайньому випадку – постійно його змочувати і чекати медиків.
Варто пам’ятати, що при будь-яких опіках потрібна кваліфікована допомога медиків. Без зволікань варто викликати швидку медичну допомогу або ж власними силами доїхати до опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні, що на вул. Навроцького, 23.
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3987 / 1.6MB / SQL:{query_count}