Заокеанський тиск

Сенат США ухвалив резолюцію, в якій передбачив можливість запровадження санкцій проти чиновників

Сенат США ухвалив резолюцію, в якій передбачив можливість запровадження санкцій проти чиновників

Намагаючись проігнорувати будь-які чинники міжнародного тиску, українські посадовці, що їм властиво, по-хамськи, реагують на зауваження і кидають країну на межу серйозного міжнародного скандалу. 

Зокрема, як інформує “Українська правда” з посиланням на народного депутата Остапа Семерака, резолюцію прийняли за загальною стандартною процедурою в суботу. “У мене є точна інформація з офісу одного з авторів резолюції. Вона була внесена до залу і, так як до тексту не було жодних зауважень, резолюцію автоматично схвалили”, – зазначив Остап Семерак. 

У тексті резолюції зазначено, що “сенат США засуджує дії адміністрації президента Віктора Януковича, спрямовані на політично мотивоване ув’язнення колишнього прем’єра Юлії Тимошенко”. У зв’язку з визнанням української судочинної системи заангажованою, а переслідування лідерів опозиції політично вмотивованим, своєю резолюцією американський сенат закликає адміністрацію Януковича негайно звільнити Юлію Тимошенко та інших політичних ув’язнених. 

Проте сенат не обмежився одноосібними закликами, а звернувся до Держдепартаменту і в Організацію з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ) із закликом “чинити спільний багатосторонній дипломатичний тиск на президента Януковича” з метою звільнення опозиціонерів. 

Якщо заклики до демократії в сучасній Україні легко ігноруються, то  реальним чинником, що може змусити українську владу замислитися над подальшою долею політичних в’язнів, є заклик до Державного департаменту США з проханням заборонити видачу віз причетним до ув’язнення опозиціонерів. 

“Резолюція є доповненням до міжнародного аналізу й протестів щодо  порушень, які зараз відбуваються в Україні, підтверджуючи при цьому міцну підтримку сенату Тимошенко й політичних ув’язнених в усьому світі”, – зазначено в документі.

Проте міжнародний аналіз вже давно не є орієнтиром для української влади, яка керується риторикою одноосібного визначення добра і зла. Цього разу в Міністерстві закордонних справ України заявили, що резолюція є сумнівною і прийнята з порушенням процедури. 

“У МЗС України вважають недоцільним коментувати резолюцію, враховуючи спосіб, у який відбувся її розгляд, і декларативний, необов’язковий характер документа… Важко серйозно сприймати документ, прийнятий минулої ночі за процедурою, яку з усією дипломатичною стриманістю можна назвати як мінімум сумнівною”, – повідомили у прес-службі Міністерства.

Відверта критика американської демократії зі сторони української влади видається доволі кумедною і може закінчитися щонайменше дипломатичним скандалом. Власне після висловлювання МЗС непрямо про це заявив опозиціонер Анатолій Гриценко: “Навіть не знаю, чим міністру Грищенку і його “дипломатам” треба було обкуритися, щоб видавати отакі хамські заяви від імені держави Україна”. 

Незважаючи на начебто необов’язковість резолюції, українська сторона все ж серйозно сприймає рішення сенату, про що свідчить той факт, що перед голосуванням відбувалася справжня боротьба між прихильниками та опонентами резолюції. 

“ПР та Янукович відправили до США цілу групу для блокування прийняття. Тим не менше сенат прийняв текст без змін”, – повідомив той таки ж Остап Семерак.

Утім, згідно з інформацією ВВС, резолюція таки була дещо пом’якшена. Так, під час розгляду до резолюції були внесені поправки, зокрема, з неї усунули пункт про заклик до НАТО припинити всю співпрацю з Україною, а також імена тих, кому автори закликають заборонити видачу американських віз. Також із остаточної версії резолюції зник пункт, який закликав відкликати посла США з України до звільнення Юлії Тимошенко.

Резолюція може стати лише першою ластівкою для української влади. Адже у Конгресі США також зареєстровано резолюцію за авторством конгресмена-республіканця Крістофера Сміта, який також пропонує ввести санкції проти українських чиновників, причетних до порушення прав людини. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4522 / 1.57MB / SQL:{query_count}