Світ говорить про Україну

США занепокоєні стосунками України й Росії  і побоюються війни

США занепокоєні стосунками України й Росії  і побоюються війни

"Добре, що Росія не пішла по шляху парламентської республіки", - заявив cпікер Ради Федерації Сергій Миронов, коментуючи політичні події в Україні.

"Події в Україні лише підтверджують, що для таких країн, як Росія й Україна, парламентська республіка - це передчасно, і вони зараз пожинають ці плоди, які закладені в Конституції України", - сказав він журналістам у понеділок, додавши, що "треті вибори за останні три роки - це вже перебір".

А голова комітету з правових і судових питань Ради Федерації Амір Галлямов вважає, що дострокові парламентські вибори в Україні "не зможуть розв'язати тривалу політичну кризу". Він пояснює, що ситуація, яка склалася в Україні, є наслідком існування у державі двох політичних лідерів - Президента Ющенка і прем'єра Тимошенко.

"І поки обоє вони будуть при владі, Україні не уникнути політичних криз і затяжних колізій", - вважає Галлямов.

На його погляд, "чергове нерозуміння і гострі протиріччя" між українським Президентом і прем'єром сталися через те, що Блок Юлії Тимошенко не підтримав "грузинську агресію" у Південній Осетії, на відміну від Віктора Ющенка.

"Вочевидь, для українського Президента це стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння, і він пішов на розпуск Верховної Ради", - припускає Галлямов. Тим часом по той бік океану, в США, не на жарт занепокоєні стосунками України та Росії. Американська газета "The Washington Times" вважає, що Європі загрожує небезпека нової великої війни, яка може розпочатися між Росією й Україною. Про це йдеться в статті "Чи буде війна між Росією й Україною наступною в Європі?"

"Європа зіштовхнулася з небезпекою нової великої війни. Сьогодні осередком вибухонебезпечної ситуації стала не Польща, а Україна. І агресором буде не Адольф Гітлер, а прем'єр-міністр Володимир Путін",  йдеться в статті.

Видання зазначає, що за Путіна "Росія перетворилася в державу-гангстера", "демократії покладений кінець, корупція широко поширена, журналістів стали вбивати, дисидентів саджати у в'язницю, а ЗМІ потрапили під контроль режиму".

"Москва наступає. Після вторгнення в Грузію і встановлення панування Росії в самопроголошених регіонах Південна Осетія й Абхазія Путін прагне роздрібнити Україну. Російський лідер не приховує свого презирства до незалежності Києва", - зазначає "The Washington Times".

"Ксенофобна еліта Кремля нехтує Україну, як і Грузію, з простої причини - вона прагне вирватися з тоталітарної хватки Москви. У відповідь Росія намагається дестабілізувати Україну. Мета Москви в тому, щоб вибити Кримський півострів з-під контролю Києва", - зауважує автор статті.

"Більше того, Росія видала тисячі російських паспортів своїм прихильникам у Криму. План полягає в тому, щоб повторити пророблене в Південній Осетії й Абхазії: створити привід для відправлення ро­сійських "миротворців" для захисту "громадян" Росії, які ні­бито опинилися в небезпеці", пише газета.

"Але Україна - це не Грузія, це велика, добре озброєна країна, яка прекрасно пам'ятає роки російської гегемонії. Будь-яка спроба Москви роздрібнити її зустріне лютий опір. Це призведе до кровопролитної російсько-української війни. У неї неминуче втягнуться Польща і прибалтійські держави - усі вони члени НАТО. Войовничий націоналізм Путіна може розпалити конфлікт у Європі", - стверджує видання.

"Україна є стратегічним бастіоном проти експансії Росії - східним оплотом західної цивілізації. Київ - це не регіональна столиця великої Росії, а невід'ємна частина Європи", - зазначає видання.

"І саме тому Москва запекло прагне перешкодити інтеграції України в НАТО. Процвітаюча і плюралістична держава православних слов'ян на кордоні з Росією стала б привабливою альтернативою брутальній диктатурі Кремля", - мовиться в статті. "Успішна Україна проклала б дорогу до тріумфу в Росії ліберальної демократії. І Путін готовий на все, щоб не дати цьому відбутися, навіть якщо для цього доведеться влаштувати нову жахливу криваву бійню в Європі. Тепер усі ми українці", - закінчує статтю автор.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5719 / 1.57MB / SQL:{query_count}