Українські новини: телеграф

Кращі міста України

Кабінет Міністрів України визначив кращі міста країни. Серед міст I категорії, із населенням понад 500 тисяч осіб, кращими населеними пунктами із благоустрою й підтримки громадського порядку визнали Київ та Одесу. Севастополь та Маріуполь стали кращими серед міст, де чисельність населення сягає 150-500 тис. осіб, а Іллічівськ та Ковель серед міст з населенням від 50 до 150 тис. осіб. Усі ці міста нагородять перехідним кубком та відповідним дипломом. Переможцями урядового конкурсу вважаються населені пункти, які домоглися найкращих результатів за річними підсумками виконання програм соціально-економічного розвитку населеного пункту. До кращих міст потрапив лише один населений пункт Львівщини: у категорії із населенням від 50 до 150 тисяч осіб третє місце “посів” Червоноград. Рік назад найбільш упорядкованими великими містами Кабмін визнав Київ та Харків.

Не люблять медогляди

Українці, на відміну від європейців, не звикли проходити регулярні медичні огляди. Майже половина українців не хочуть досліджувати стан свого здоров’я навіть під час безкоштовних оглядів, які Міністерство охорони здоров’я організовує за їхнім місцем проживання. Про це заявив завідувач відділом профілактики ендокринних захворювань Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії МОЗ України Володимир Пантів, передає Укрінформ. “Досвідчені лікарі часто виїжджають для безкоштовного профілактичного огляду в найвіддаленіші містечка та селища України. Але більше 40% українців не хочуть знати про свій рівень цукру або артеріальний тиск”, – сказав медик.

Українські Hyundai

Прем’єр-міністр Микола Азаров виділить сотні мільйонів гривень на український аналог Hyundai. Як йдеться в урядовій постанові від 10 вересня, створення на Крюківському вагонобудівному заводі двосистемних електропоїздів зі швидкістю руху 160-250 км за годину обійдеться у 767,1 млн гривень. У документі також зазначено, що вітчизняні міжрегіональні електропоїзди мають замінити імпортні аналоги на внутрішньому ринку. Нагадаємо, до кінця 2013 року Крюківський вагонобудівний завод планує розробити і виготовити дослідний зразок двоповерхового пасажирського вагона, а їх серійне виробництво планують розпочати із 2014 року.

Держзакупівлі ще раз “перезаконять”?

Закон про держзакупівлі ймовірно ще раз перепишуть. Як заявив Віктор Янукович, це потрібно для того, аби простимулювати вітчизняного товаровиробника. Відтак президент доручив Кабінету Міністрів внести пропозиції про порядок проведення тендерів. “Мова йде про підприємства, які виробляють на території України ту чи іншу продукцію. Якщо потрібно зробити поправки до закону, отже, потрібно зробити”, – сказав Янукович у ході Всеукраїнської наради з питань підтримки реального сектора економіки у Дніпропетровську. Нагадаємо, Янукович не так давно підписав закон, який виводить державні та комунальні підприємства з-під тендерного законодавства.

Подорожчало укриття для ЧАЕС

У зв’язку з кризовими явищами в єврозоні і новими проблемами, які виникають перед інженерами в міру реалізації проекту, зведення укриття для 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС подорожчає до 1,5 млрд євро. Нагадаємо, 19 квітня 2011 року в Києві відбулася Донорська конференція зі збору коштів на будівництво об’єкту “Укриття”. Країни-учасниці конференції виділили Україні 550 млн євро на чорнобильські проекти.

Умови для саміту

Для проведення саміту Україна-ЄС Київ має виконати три умови. Про це йдеться у письмовій відповіді речника високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Майї Косьянчич, передає Укрінформ. “Європейський Союз очікує від України реальних дій, особливо у таких трьох сферах. Вибори, а саме – зобов’язання України щодо підготовки та проведення парламентських виборів у жовтні”, – назвала речник першу умову. “Стосовно вибіркового правосуддя, де таким доказом можуть бути кроки з виправлення наслідків застосування вибіркового правосуддя у справах Тимошенко, Луценка та інших, що також потребує подальших кроків у проведенні судової реформи”, – називає речник другу умову. І третім необхідним кроком, за її словами, є здійснення реформ, “де доказом має стати прискорення у процесі виконання Порядку денного Асоціації”.

Левова частка – в столиці

Понад 60% активів фінансового секторa України зосереджено в одному Києві. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко на конференції “Москва – Київ: нові горизонти інвестиційного співробітництва”, передають УНН. “Минулого року місто отримало 3,5 млрд дол. прямих іноземних інвестицій. Крім того, у столиці зосереджено понад 60% активів фінансового сектора України. А економічне зростання регіону, розвиток ринкової та фінансової інфраструктури, людських ресурсів та ділової активності забезпечують Києву високі рейтинги серед інших регіонів України”, – наголосив Р.Крамаренко.

Збільшили допомогу ВІЛ-інфікованим дітям

Уряд збільшив щомісячну допомогу ВІЛ-інфікованим дітям у 5 разів. Нині вона становить два неоподатковані мінімуми, тобто 34 гривні. Відтак після внесених урядовцями змін, допомога зросте до 170 гривень. На сьогодні щомісячну державну допомогу отримують 7,5 тисячі дітей віком до 16 років, які інфіковані вірусом імунодефіциту або хворі на СНІД, повідомляє прес-служба Кабміну.

Ціни на цигарки пропонують підняти

Верховній Раді пропонують підняти мінімальні ціни на сигарети до 10 гривень за упаковку. Про це йдеться у проекті закону від групи депутатів (чотирьох “бютівців” та одного комуніста). Парламентарі пропонують із 1 січня 2013 року ввести мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на тютюнові вироби на рівні 10 гривень за пачку як для сигарет з фільтром, так і без нього. За порушення цієї норми автори пропонують стягувати штраф у розмірі 100% вартості отриманої партії товару, виходячи з МРЦ, але не менше 1 тисячі гривень. Мінімальний ціновий показник планується переглядати щорічно. За словами авторів законопроекту, такі заходи допоможуть отримати бюджету додаткових 2 мільярди гривень.

Депозити українців ростуть

Більше ніж половину всіх депозитних коштів в Україні тримають мешканці Київщини, Донеччини та Дніпропетровщини. Від початку заощадження українців зросли на 13,7% і станом на перше серпня вони сягнули 345 млрд 508 млн грн. Про це повідомляють УНН, із посиланням на дані Незалежної асоціації банків України (НАБУ). Найменше довіряють банкам мешканці Чернівецької, Закарпатської та Кіровоградської областей. Цікаво, що найшвидше цього року зростали депозити на Донеччині (+22,7 %), у Рівненській (+21,9 %) та Кіровоградській (+ 19,1 %) областях. Найповільніше – у Тернопільській ( +10,5 %) та Львівській  (+ 10,4 %)  областях, а також у Києві (+5,3 %).
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4749 / 1.6MB / SQL:{query_count}