Холодна війна олігархії

Українські мільярдери починають боротися за вплив. На цей раз – між собою 

Українські мільярдери починають боротися за вплив. На цей раз – між собою 

Розчленувавши країну на нерівні шматки, заволодівши стратегічними та національно важливими сферами життя, проклавши чітку “демаркаційну” лінію між мільйонами бідних і десятками багатих, українські олігархи переходять до   наступного етапу еволюції – самопожирання. 

Українська олігархія, яка донедавна ще мала простір для розширення власних володінь, сьогодні зіткнулася із ситуацією, коли потрібно переходити на територію собі подібних. Усе це у найближчому часі пророкує жорстке протистояння між мільярдерами. У свою чергу, експерти прогнозують, що, за законами жанру, має залишитися лише один…

Від зброї до трибуни

Протистояння олігархії не є новиною для українського суспільного, економічного та політичного життя. Від моменту падіння комуністичного режиму, країну лихоманило від бандитських переділів зон пливу. 

Зважаючи на те, хто і як отримував перемоги у цих локальних битвах “безпрєдєльщиків”, і формувалась сучасна олігархія. Найсильніші поволі ставали найбагатшими, а найбагатші потрапляли до Верховної Ради. 

Міжусобиці потрохи вщухали, бо конкурентів було усунено, а для декількох десятків олігархів, що залишилися, потенціалу однієї з найперспективніших країн Європи і світу повинно було вистачити ще надовго. 

Від зброї у вуличних перестрілках олігархи перейшли в акуратні офіси й ототожнили себе з партійними ідеологами. Проте ситуація змінилася після того, як олігархічні структури отримали повну владу в усіх сферах життя України. 

Ставленик престолу

Президент Янукович, як ніхто інший, був найбажанішим правителем для олімпу українських олігархів. Саме він та його команда несли в собі “добрі” традиції зневаги до закону, громадян та демократії. Тобто, чинний президент мав із легкістю підготувати для “сильних світу цього” плацдарм подальшого оволодівання українськими підприємствами, бізнесом та органами держаної влади. 

Операція пройшла успішно, поза тим мав місце ключовий прорахунок – амбіції самого Януковича та його сім’ї. Саме старший син президента може стати тим, хто, ймовірно, внесе дисгармонію в мирне співжиття українських олігархів. Зокрема, за останньою інформацією, бізнес-група Олександра Януковича менше ніж за рік освоїла на державних тендерах у вугільній галузі майже 7 млрд грн. Цифри і темпи, з якими Олександр Янукович освоює територію, б’ють всілякі рекорди і посувають на другий план Ріната Ахметова.

Безпрецедентне відсування Ахметова наразі залишається без відповіді зі сторони постраждалого, який захопився усуванням своїх конкурентів в українському спорті. Проте навряд чи головний “шахтар” країни зможе надто довго утримуватися від протидії, адже за деякою інформацією, на тендерному ринку гірничого устаткування для державних шахтарів можна виділити вже десять активних фірм, які насправді працюють на сім’ю Януковича. 

Мільярдна ставка

Тривожну для себе тенденцію не могли не відчути інші українські олігархи. Тому, на виборах-2012 не можна очікувати повноцінної підтримки “регіоналів” зі сторони олігархії. Для протидії зазіханням родини Януковича фінансові акули України намагатимуться зробити ставку на інші політичні сили, які могли б протидіяти одноосібному заволодінню національними багатствами. 

Зокрема, згідно із інформацією “Української правди”, Віктор Пінчук просуватиме свої людей відразу на трьох фронтах – у тій ж таки Партії регіонів, у блоці Яценюка та партії Віталія Кличка. На відомого боксера і його команду також робить ставку і олігарх Ігор Коломийський.

Особисто ситуацію у свої руки вирішили взяти Костянтин Жеваго та Олександр Волков, які начебто незалежно балотуються по мажоритарці. Також мажоритарниками вирішили здобути парламентське лобі Петро Порошенко та Віктор Балога, які тягнуть до Ради членів своїх родин і найближчих друзів.

Наразі остаточно невідомо, на кого робитимуть ставку інші олігархи. Зокрема, особливо цікавими залишаються пріоритети Дмитра Фірташа та Ріната Ахметова, які, незважаючи на тісний контакт із владою, передусім намагатимуться захищати стратегічну цінність – власну кишеню… 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4092 / 1.57MB / SQL:{query_count}