Розмови про остаточний переділ морського кордону між Україною та Росією так і залишаються розмовами. Росія боїться підписувати угоду з українцями. Витік інформації з переговорних сторін свідчить про те, що попередні домовленості між Президентами України та Росії залишаються лише лакмусовим папірцем. Справжній стан речей на українсько-російському морському кордоні вирішуватиметься у закулісних гарантіях.
Про витоки інформації повідомило “ZN.UA”. За інформацією видання, проблема розмежування морських просторів передбачає пакетне рішення: Москва йде на делімітацію, а Київ, у свою чергу, погоджується на модернізацію Чорноморського флоту Росії, що базується в Криму.
Втім, Кремль не підписує договору через страх, що українська сторона не буде дотримуватися своєї частини домовленостей. Причини, через які у росіян з’явився цей острах, доволі прості – українська сторона хотіла зіграти у багаторівневу гру, заявляючи про бажання підписати документи про делімітацію і про модернізацію флоту у різний час.
Отриманій інформації можна цілком довіряти, адже вона співпадає з останньою заявою міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова, який відповідаючи на питання про делімітацію зазначив, що “нічого не підписано. На жаль, нічого ще не підписано”.
З його слів, робота з делімітації морського простору в Азовському і Чорному морях триває й досі. Варто зазначити, що 12 липня повідомлялося, що президенти Росії і України Владімір Путін і Віктор Янукович у Ялті підписали спільну заяву про делімітацію морського простору в Азовському і Чорному морях.
Згідно з тодішньою інформацією, умови делімітації, можна було вважати незадовільними для Росії з огляду на її традиційні територіальні претензії. Так, на українській території мав би залишитися острів Тузла й судноплавний Керч-Єникальський канал.
Невигідним для України могло б стати анонсоване створення спільної українсько-російської корпорації з управління Керч-Єникальським каналом, яке в результаті може призвести до російського поглинення української частини потенційної корпорації.