Правдива брехня Саламатіна

Міністр оборони продовжує переконувати всіх у існуванні домовленостей з Іраком

Міністр оборони продовжує переконувати всіх у існуванні домовленостей з Іраком

Скандал із міністром, який, можливо, насмілився обманути самого президента Віктора Януковича, починає набирати все більших обертів. Зокрема, Міністерство оборони України спростовує будь-яку інформацію про начебто сфальсифіковані домовленості на поставку зброї до Іраку. У той же час засоби масової інформації не відмовляються від поданої інформації і, можливо, продовжуватимуть розвивати скандальну тему поставок зброї за кордон.

 

Інформаційна війна між урядовцями з Міністерства оборони та журналістами розгорілася після того, як “Дзеркало тижня” в одній із своїх публікацій заявило про те, що очільник міноборони Дмитро Саламатін (на фото) для того, щоб уникнути гніву президента Януковича, обманув гаранта і вигадав контракт на поставку зброї до Іраку, якого насправді не існує. 

За інформацією видання, у листі від 9-го серпня Саламатін переконував Януковича у врегулюванні ситуації довкола зірваного контракту на постачання в Ірак військової техніки. Згідно листа урядовця, українською стороною досягнуто домовленостей з іракським прем’єр-міністром, і контракт було продовжено. 

Проте журналісти зазначили, що жодних справжніх домовленостей не існує, а всі псевдодомовленості є не більше ніж фіктивними документами, які на справді не дозволяють говорити про відновлення співпраці між країнами.

Міністерство оборони відреагувало відразу і виклало свою версію перемовин з іракцями. Так, директор Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України Віктор Смирнов зазначив, що домовленості насправді існують, а інформація ЗМІ є лише “брудною піар-кампанією” проти міністерства. 

Як заявив Смірнов, 9 серпня справді відбулася зустріч між Саламатіним та надзвичайним і повноважним послом Республіки Ірак в Україні Шоршем Халідом Саїдом, після якої той заявив, що всі “хмари над контрактом між Іраком та Україною на поставку БТР розвіялися”.

За його словами, загалом зустріч відбулася в теплій і дружній атмосфері, і сторони знайшли порозуміння в усіх обговорюваних питаннях. Проте яскрава історія дружніх перемовин у дечому суперечить сама собі і підтверджує інформацію українських журналістів. 

Сам Смірнов повідомив, що під час зустрічі іракський посол Шорш Халід Саід висловив стурбованість тим, що чергова партія БТР у кількості 62 штук, які начебто є невід’ємною частиною сьогодні чинного контракту і, які вже прийняті іракською стороною, перебуває в порту Одеси та з невідомих причин не відправляється іракській стороні. 

Проблеми з відправленням БТР для Іраку аж ніяк не свідчать на користь Міноборони, адже єдиною причиною затримки військової техніки є відсутність контракту, який би давав можливість відправлення БТРів.  Старий контракт із Іраком закінчився ще у березні 2012-го, а нового банально немає. 

Якщо б він був, то БТР успішно б відправилися до східної країни. Отже, заяви Міноборони більше скидаються як мінімум на перебільшене твердження про існування контракту, а не на адекватну реальність. Можливо, контракт буде найближчим часом, але наявність в одеському порту військової техніки свідчить про те, що зараз його немає.  

Тим часом жодної реакції начебто обдуреного президента немає. Журналісти видання не відмовляються від власної позиції, а Дмитро Саламатін не надає вагомих доказів, які б підтвердили порятунок контракту.

Можливо, історія не була б наскільки резонансною і трагічною, якщо б зрив контракту не коштував країні мільярди доларів потенційного прибутку. І не лише прибутку… Невиконання контракту ще й коштуватиме країні мільярди доларів штрафних санкцій, що будуть застосовані до України за порушення умов договору. 

Звісно ж, штрафні санкції для України зі сторони Іраку не новинка, адже вже на початку співпраці зі східною країною через затримку у поставці БТР держбюджет недоотримав близько двох мільярдів доларів. Цього разу збитки національної казни будуть куди суттєвішими! Але ще більшою шкодою для України буде й так “підмочений” імідж країни, в якої не лише  очевидною є всеохопна корупція, а й халатність влади, яка перетворює офіційний Київ на невигідного партнера. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5679 / 1.57MB / SQL:{query_count}