Зробити “швидку” швидкою

Новий Закон України “Про екстрену медичну допомогу” зобов’яже комерційні клініки надавати медичну допомогу людям у критичних ситуаціях

Новий Закон України “Про екстрену медичну допомогу” зобов’яже комерційні клініки надавати медичну допомогу людям у критичних ситуаціях

Час від часу в ЗМІ з’являється інформація про те, як хтось із громадян не дочекався “швидкої” через брак у медиків пального або машин. Були й окремі випадки, коли у лікарів не виявилося необхідного обладнання, а найближча клініка відмовляла в допомозі постраждалим людям, оскільки належала приватному власнику. Нові зміни в законодавстві дозволять уникнути подібних випадків у майбутньому.

15 серпня 2012 року Президент В. Янукович підписав новий Закон України “Про екстрену медичну допомогу”. Він гарантує надання медичної допомоги усім громадянам, що знаходяться на території України. Цей закон входить до списку соціальних ініціатив Президента, а також є важливою складовою реформи системи охорони здоров’я.

“Цей закон набирає чинності з 1 січня 2013 року. Ми сподіваємося, що його прийняття дозволить суттєво підвищити якість і доступність екстреної медичної допомоги та зберегти життя багатьом нашим громадянам”, – заявила народний депутат фракції Партії регіонів Тетяна Бахтєєва.

Порятунок – справа рук усіх і кожного

Життя людини – найважливіша цінність кожного суспільства. За словами Т. Бахтєєвої, в Україні майже 52 тисячі співробітників “швидкої” працюють задля збереження людських життів. За рік вони виїжджають на 12-13 мільйонів викликів. Це до 36 тисяч виїздів на день по всій країні. Цілком очевидно, що нашим лікарям потрібна підтримка.

Саме тому новий закон закріплює соціальні права і гарантії працівників системи екстреної медичної допомоги. Передбачається регулярне підвищення посадових окладів, введення надбавок за особливий характер праці та особливі умови праці. Встановлюється обов’язкова матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу. Таким чином, цей закон підвищить престижність роботи “швидкої” і допоможе залучити нові кадри.

Найважливішим пунктом закону є те, що всі медичні заклади, незалежно від форми власності та відомчої підпорядкованості, зобов’язані надавати допомогу в тих випадках, коли “швидка” не може довезти пацієнта до місця призначення, а його стан погіршується.

Ірина Акімова, перший заступник Глави Адміністрації Президента, також звернула увагу на норми закону, які визначають обов’язок надавати невідкладну медичну допомогу не тільки медиків: “Цей закон зобов’язує надавати першу медичну допомогу рятувальників аварійних служб, пожежної охорони, працівників різних підрозділів міліції, фармацевтичних працівників, провідників пасажирських вагонів, борт­провідників та ін.”, – зазначила вона.

Президентська ініціатива не знімає відповідальності з держави. Вона розподіляє відповідальність за людські життя на всіх, хто може їх врятувати.

Збільшити бюджет сфери  охорони здоров’я в шість разів

Із 2013-го в кожному регіоні Україні почнеться формування Центру екстреної медичної допомоги та медицини. До організаційної структури цих центрів увійдуть станції, бригади, а також відділення, що функціонують при лікарнях.

Силами бюджетів районного рівня неможливо вирішити накопичені проблеми і забезпечити бригади швидкої допомоги спецтранспортом та засобами зв’язку, модернізувати приймальні відділення лікарень, до яких привозять пацієнтів для отримання екстреної допомоги. Тепер кошти будуть сконцентровані в одному місці, що дозволить області поступово закуповувати необхідне обладнання. Регіональні центри будуть розподіляти фінансування, яке виділить держбюджет на екстрену медицину.

Процес перерозподілу бюджету для потреб “швидкої” вже йде швидкими темпами. Зокрема, в столиці витрати на один виклик бригади швидкої допомоги збільшили в шість разів. Окрім того, ще закуплено 44 нові машини. Дніпропетровськ отримав 50 нових машин, Донецьк – 90, Вінниця – 34. Незабаром оновлення автомобільного парку “швидкої допомоги” отримають всі області.

За словами Ірини Акімової, також буде створена єдина диспетчерська служба екстреної медичної допомоги. “Закон передбачає майбутню інтеграцію в загальнодержавну систему виклику екстреної допомоги за номером 112. Швидку допомогу можна буде викликати як за номером 112, коли система запрацює по всій Україна, так і за номером 103”, – повідомила Ірина Акімова. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4152 / 1.57MB / SQL:{query_count}