Українські новини: телеграф

Близько 30 тисяч українців можуть отримати польський паспорт. Після легалізації у Польщі подвійного громадянства за тамтешнім паспортом теоретично можуть звернутися українці, які там живуть щонайменше три роки, мають житло і роботу. Про це повідомляє «DT.UA».
На думку чиновників українського МЗС, масової «міграції» очікувати не варто – мова може йти про десятки, максимум сотні, а не тисячі осіб. «Польську візу не так просто отримати. А паспорт і поготів – спочатку треба знайти постійну роботу і заробити на житло. Навряд чи варто очікувати потоку заробітчан, які поїдуть до Польщі за паспортом. Їм простіше отримати шенгенську візу через Румунію чи Угорщину і поїхати на роботу в Євросоюз», – повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин. Українська Конституція забороняє подвійне громадянство, але водночас не передбачає за нього жодних санкцій.

Харків «регіоналізувався»

Перелік територіальних одиниць, які розширили статус російської, поповнився ще одним містом. Харківська міська рада на позачерговій сесії у понеділок оголосила російську регіональною у місті. За відповідне рішення проголосували 76 депутатів із 80 зареєстрованих. Опозиція проігнорувала участь у голосуванні. Депутати міськради ухвалили, що російська мова буде використана як друга мова в діловодстві органів місцевого самоврядування, в найменуваннях установ, написах на печатках, офіційних бланках, бланках для голосування і в низці інших випадків, мовиться в повідомленні прес-служби міськради. Як зазначили у головному управлінні статистики у Харківській області, за даними Всеукраїнського перепису населення у 2001 році російську мову рідною визнали 954 тис. 901 харків’янин (65,9% від загальної кількості).

Межа тіні

Обсяг тіньової економіки в Україні сягає 350 млрд гривень. При цьому близько половини із цих грошей – зарплати у конвертах. Про це повідомляє «DT.UA», посилаючись на дані Міністерства економічного розвитку та торгівлі. За даними ж урядовців, у 2011 році рівень тіньової економіки навіть трішки зменшився: у порівнянні із 2010-им – на 4%. Згідно оцінок податківців, обсяг тіньового сектора української економіки розподіляється таким чином: 170 млрд грн становить зарплата в «конвертах», 100 млрд – доходи власників активів (виведення безготівкових коштів у готівкову форму або на інвалютні рахунки в іноземних банках), 35 млрд – неофіційні платежі, 45 млрд грн – основні кошти, матеріальні ресурси і послуги тіньового сектора. Усього це «тягне» на 34% ВВП.

Гроші на польоти

На закордонні польоти українських посадовців та парламентських делегацій із бюджету витратять 4,5 млн гривень. Як повідомляє портал «Наші гроші», управління справами Верховної Ради 13 липня уклало угоду з ДАП «Україна» на послуги з авіаперевезення вищих посадових осіб та офіційних парламентських делегацій вартістю 4,5 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель». Послуги замовлені на липень-грудень цього року. Кількість чартерних перельотів не повідомляється. Раніше Кабінет Міністрів замовив цьому ж підприємству шість авіаперевезень урядових делегацій на суму 3,6 млн грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4669 / 1.55MB / SQL:{query_count}