Люди, котрі багато часу працюють, ризикують серйозно захворіти. За результатами дослідження учених, якщо робота займає понад 12 годин на добу, організм не встигає упоруватися з навантаженнями і “ламається”, пише vovremya.info.
При цьому ймовірність виробничої травми в людей, що перевтомлюються, збільшується на 60%. Крім того, серйозна небезпека загрожує серцю – найуразливішому органу.
Трудоголіків часто доймають інші хвороби, пов’язані зі стресом, як-от виразки, гіпертонія. Приблизно третина керівників страждають через серцево-судинні недуги.
Жінки, які ще зі шкільної парти прагнуть бути першими в усьому і рано досягають кар’єрних успіхів, значно частіше мають ускладнення під час вагітності та пологів, впадають у післяпологову депресію, їх організм більш схильний до запальних процесів у внутрішніх органах.
Багатьом трудоголікам притаманний так званий “синдром емоційного згорання” – раптове відчуття втоми, роздратування, коли сама думка про роботу викликає негативні емоції. Це одна із професійних хвороб всіх, хто працює з людьми: вчителів, менеджерів, лікарів, журналістів, бізнесменів, політиків. Синдром розвивається поступово. Спочатку зникає радість життя, все довкола здається сірим, безрадісним. Потім охоплює роздратування. Після цього різко спадає інтерес до роботи. У людині все ніби вигорає, вона стає непрацездатною і повністю “вимкненою” з життя.
Тому вміння відпочивати і відключатися від робочих справ психологи вважають одними з головних ознак здорового життя.