Хоча великомасштабні кінозйомки зазвичай оминають Україну, вітчизняний кінематограф живе. В Україні постійно тривають зйомки різноманітних художніх та документальних, повнометражних та короткометражних фільмів. Вже скоро у кінотеатрах можна буде побачити цікаві стрічки від українських режисерів.
Нещодавно завершилася зйомки фільму за мотивами казки Сашка Лірника “Казка про чорного козака та вдову Ганну”. Режисером стрічки став Владислав Чабаненко, знімала її народна аматорська кіностудія “Мальва”, що у селі Легедзине на Черкащині. Автори проекту ставили собі за мету випустити український народний історичний фільм та залучити до його створення усіх охочих. Команда разом збирала кошти, і всього на зйомки витратили 180 тисяч гривень та близько чотирьох років роботи.
Сюжет розповідає про проклятого козака, який заснув на варті, що спричинило трагічні події. Тепер він спокутує свою провину, рятуючи село від татар. У головній ролі Василь Середенко.
Майже усі актори “Казки” – любителі і працюють безкоштовно, проте з задоволенням. У стрічці можна буде побачити учасників етногуртів “Гуляйгород” та “ДахаБраха”, клубу історичної реконструкції “Росичі”, письменників братів Капранових, Ігоря Пелиха й самого Сашка Лірника.
З музикою проекту допомагають “Піккардійська Терція”, Тарас Компаніченко, австралійські та канадські композитори, з гримом – школа-студія Алли Чурі, з костюмами – майстерня “Шляхетний одяг” та українські колекціонери.
Прем’єру “Казки про Чорного Козака” обіцяють на вересень цього року.
Любомир Левицький, відомий своєю роботою над першим українським фільмом жахів “Штольня”, зараз працює над молодіжним містичним триллером “Тіні незабутих предків. Таємниці Мольфара”. Автор передбачає, що фільм стане своєрідним продовженням легендарної картини Сергія Параджанова, сюжет базується на давній гуцульській легенді, перенесеній у сучасне середовище. Герої фільму – студенти Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Саме цей виш, а також Карпати стануть знімальними майданчиками трилера.
Зйомками займається кінокомпанія “Саспенс філмс”. Серед акторів – Ольга Сумська, Дмитро Ступка, Ольга Фреймут. Також у фільмі чимало молодих акторів, яких обирали шляхом кастингів по всій Україні. Прокат стрічки заплановано на кінець 2012 – початок 2013 року.
Українська режисер Вікторія Трофименко знімає фільм за романом шведського письменника Торгні Ліндгрена “Джмелиний мед”. Його зйомки відбуваються в Карпатах поблизу Ворохти, Синевирської поляни, і обіцяють перенести глядача у світ гуцульського колориту. Головні герої стрічки говоритимуть на гуцульському діалекті, а ще один персонаж – жінка-письменниця –українською літературною мовою.
“Маємо перед собою замір на серйозний, можна сказати, міжкультурний експеримент, до подібного жодного разу не вдавався новітній український кінематограф”, – зазначила режисер в одному з інтерв’ю.
“Брати” – це психологічна драма, яка розповідатиме про стосунки братів Войтка та Станіслава, життя яких згасає. У головних ролях – Олег Мосійчук та Віктор Демерташ. Відома співачка Наталка Половинка зіграє у фільмі 40-річну письменницю, яка раптом входить у світ братів.
Продюсери зазначають, що фільм – неформатний і не стане касовим проектом, однак може сподіватись на успіх на європейських фестивалях. Бюджет фільму складає 16 мільйонів гривень, половину з яких надало Держкіно.
У листопаді в Україні демонструватимуть фільм Мирослава Слабошпицького “Ядерні відходи”, який здобув нагороду “Срібного леопарда” на 65-му ювілейному Міжнародному кінофестивалі в Локарно. Українські глядачі зможуть побачити його у рамках кінофестивалю “Молодість”, а також як частину альманаху “Україна, гудбай”.
Українські й німецькі кінопродюсери планують зняти художній фільм “Любов убивці” про історію кохання агента КДБ Богдана Сташинського, який у жовтні 1959 року убив Степана Бандеру. Автор сценарію – грузинський режисер Заза Буадзе, який зараз живе в Україні.
Зйомки заплановані, зокрема, в Україні й Німеччині, гратимуть українські й німецькі актори, а сам фільм вийде англійською мовою. Як каже Буадзе, у фільмі йтиметься про любов простої жінки Інґе, яка спонукала Богдана Сташинського до покаяння.
Восени цього року також розпочнуть зйомки дитячого художнього фільму “Іван Сила” за мотивами повісті Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”. Екранізацією займається відомий актор та продюсер Віктор Андрієнко, який виступить не лише режисером картини, а й з’явиться у фільмі як актор. Головну роль виконає Дмитро Халаджі, а роль другого плану – Василь Вірастюк.