Мова регіоналізується

В Україні зростає кількість територій, на яких російська стає регіональною

В Україні зростає кількість територій, на яких російська стає регіональною

Такі бігборди з’явилися у Миколаєві
 

Учора Одеська обласна рада, услід за міською, надала сусідській мові нового статусу. Відповідне рішення прийняли на спеціально скликаній позачерговій сесії. За другу державну в області проголосували 98 депутатів зі 108, які зареєструвалися. Ухвалення супроводжувалося пікетом противників “регіоналізації” мов, участь у якому взяли близько 50 осіб.

Аналогічні рішення учора розглядали парламент автономії та донецька облрада. Перший вирішив не поспішати і доручив місцевому уряду “внести пропозиції щодо реалізації мовного закону”. Пропозиції очікують до 10 жовтня. Раді міністрів АР Криму доручили також провести роз’яснювальну роботу щодо основних положень закону. Показово, що напередодні засідання кілька громадських організацій автономії вимагали оголосити регіональною не російську, а українську.

Що ж до засідання депутатів Донеччини, то на момент здачі номера в друк про його результати не було відомо. Щоправда, тут ситуація розвивається на рівні “не сьогодні – завтра”. Тим більше, що серед офіційних документів донецької облради україномовний відповідник знайти важкувато. Норми закону Ківалова – Колесніченка тут почали виконувати задовго до його обговорення у залі парламенту.

ДО ТЕМИ

Відповідно до закону “Про засади державної мовної політики” Національна рада з питань телебачення та радіомовлення скасує у бланку ліцензій графу “мови”. Про це повідомив голова Нацради Володимир Манжосов, пише “Телекритика”. Він сказав, що Нацрада виконуватиме закон і у тримісячний термін має намір привести ліцензійну діяльність телекомпаній у відповідність до його вимог.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4479 / 1.54MB / SQL:{query_count}