У оцінці ситуації зі свободою слова українці поділилися на дві майже однакові групи. Так, станом на липень відчувають згортання свободи слова 45%, не відчувають – 39%. Інші 16% вагаються із відповіддю.
Як свідчить опитування соціологічної групи “Рейтинг”, від кінця минулого року збільшилася чисельність тих, які згортання не помічають. “Упродовж 2011-2012 років майже половина опитаних (від 43 до 46%) стабільно відчувають згортання свободи слова в Україні. Разом із тим, порівняно з попереднім дослідженням, проведеним торік у листопаді, кількість опитаних, які не відчувають погіршення у цій сфері, зросла з 35 до 39%”, – зазначають соціологи.
Сьогодні найбільш чутливими до згортання свободи слова є мешканці західних областей: тут понад 60% опитаних упевнені у тому, що утиски існують. Погіршення також відчувають половина респондентів північного регіону, понад 40% населення східних та південних областей.
Найбільш негативно ситуацію оцінюють прихильники опозиційних сил. Так, на думку 73% прибічників ВО “Свобода” та Об’єднаної опозиції, 57% прихильників УДАРу в країні обмежують можливість висловитися. Серед електорату КПУ та Партії регіонів такі ж відчуття мають 39% та 15% відповідно.
Дослідження проводили у всіх областях країни 14-27 липня. Опитано 2000 респондентів у всіх областях країни. Метод дослідження – особисте формалізоване інтерв’ю згідно опитувальника, похибка не перевищує 2,2% для значень, близьких до 50%, і є не більшою 1% для значень, близьких до 5%.