Хвиля шпигунських пристрастей

Черговий конфлікт на рівні спецслужб. Уже четвертий за рік 

Черговий конфлікт на рівні спецслужб. Уже четвертий за рік 

Удруге за останні два місяці Україна опиняється на межі шпигунського скандалу. Цього разу в збиранні секретних відомостей про нашу державу запідозрили громадянина Молдови. Агент сусідньої країни ось уже кілька місяців перебуває в українському СІЗО, але про це стало відомо тільки тепер. Конфлікт на рівні спецслужб – уже четвертий в цьому році.

Молдованина Семена Нікуліна затримали в Одесі за підозрою в шпигунстві уночі 13 квітня. З 16 квітня Служба безпеки України одержала дозвіл від Шевченківського райсуду Києва на арешт підозрюваного. Саме відтоді він перебуває в слідчому ізоляторі. 

За попередньою інформацією, громадянина Молдови затримали без секретних документів. Проте господаря помешкання, в якому він зупинився, зафіксувала прихована камера під час передачі таємних матеріалів, що нібито належали молдованину.

Про факт затримання повідомили джерела в службі інформації та безпеки Молдови лише тепер. А розголосу він набув завдяки виданню “Комерсант-Україна”. Чому досі приховували інформацію про затримання і хід слідства, незрозуміло. Відомо лише, що про той інцидент СБУ оперативно поінформувала молдавське керівництво, яке доручило консульському департаменту через посольство Молдови в Україні надати Семенові Нікуліну необхідне сприяння і стежити за тим, аби його прав не порушували.

 Наразі справу до суду не передали. Шпигунові мають намір інкримінувати злочин за статтею 114 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за передачу секретних документів іноземній державі у вигляді позбавлення волі на термін 8 – 15 років.

Дипломатичне представництво Молдови веде переговори з українськими спецслужбами щодо звільнення свого підданого. “Ми пояснили, що Семен Нікулін як професійний журналіст і співробітник прес-центру Об’єднаної контрольної комісії чудово розумів, що можна, а що не можна. І навряд чи з власної волі міг брати участь в якихось шпигунських іграх”, – зазначили молдовські представники. 

Затриманий колись працював журналістом у газеті “Независимая Молдова”. Які саме документи виявили в нього, не повідомляється, як і  те, чим саме могла зацікавитись молдовська розвідка. 

ДО ТЕМИ

Іноземні шпигуни намагаються добути або військові розробки нашої країни, або ж дані наукових досліджень, що є під захистом державної таємниці. До цього Україну сколихнули ще три шпигунські скандали, пов’язані з різними регіонами світу. Приміром, менш як місяць тому до восьми років ув’язнення засудили північнокорейських шпигунів Рю Сонг Челя і Лі Тхе Кіля, які  шукали у Дніпропетровську документи, що мають стосунок до ракетно-космічної галузі.  Затримали їх під час копіювання наукових робіт з грифом “таємно”.

Інші дві шпигунські справи на користь Росії та США закінчилися виправданням підозрюваних. Так, у Севастополі суд зняв обвинувачення з громадянина України та громадянина Росії, заступника директора “Завод “Електроприлад” (РФ), якого підозрювали в намаганні роздобути і вивезти за кордон блоки корабельних станцій радіолокацій, що здійснюють спостереження за крилатими ракетами. 

А взимку виправдали громадянина України, академіка, директора Інституту сорбції та проблем екології НАН України Володимира Стрєлка, який начебто просив своїх підлеглих переслати до США документи, що є конфіденційною власністю держави. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4570 / 1.56MB / SQL:{query_count}