Президент України Віктор Янукович таки підписав закон, що передбачає звільнення ІТ-підприємств від сплати податку на додану вартість на операції з поставок програмної продукції на 10 років, повідомляє “Український тиждень”. Несподіване рішення глави держави фактично є поступкою перед ініціатором законопроекту – сином президента Віктором Януковичем-молодшим. Відтепер ІТ-сфера отримає безпрецедентні пільги на становлення та розвиток.
Відповідний закон був підписаний в останній день липня. Він передбачає спеціальний режим оподатковування з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року і має за мету проведення економічного експерименту для збільшення конкурентоздатності українських підприємств ІТ-галузі. Також пільги мали б збільшити кількість робочих місць у галузі на 20% і сприяти розвитку галузевої системи освіти і науки. Податок на прибуток підприємств, згідно із законом, знижується із 21% до п’яти.
Варто зазначити, що Верховна Рада ще 5 липня звільнила ІТ-підприємства від сплати податку на додану вартість на операції з поставок програмної продукції з 1 січня 2013 року по 1 січня 2023 року. Раніше Міністерство фінансів висловлювало протести, пов’язані із тим що, на думку фінансистів, відбудеться зниження бюджетних надходжень на 800 млн грн. Також аналітики зазначали, що може розпочатися корупція із розподілом пільг ІТ-підприємствам.
Безпрецедентний закон повинен був отримати підпис президента ще у червні, але тоді Янукович наклав вето на прийнятий Радою законопроект. Віктор Федорович аргументував свій вчинок тим, що пропоновані процедури адміністрування встановлюваного режиму оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції є складними для бізнесу і містять корупційні ризики, і запропонував утриматися від уведення додаткових підстав для проведення органами ДПСУ документальних позапланових виїзних перевірок суб’єктів господарювання, а також від отримання відповідного висновку Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.
Єдиною вагомою зміною, яка реально була зроблена у законі, є виключення пункту, відповідно до якого на доходи фізичних осіб, що працюють на ІТ-підприємствах, установлюється податок у розмірі 5%