Суспільне порозуміння

Громадяни ЄС готові до скасування візового режиму з Україною

Громадяни ЄС готові до скасування візового режиму з Україною

Громадяни Європейського Союзу та пересічні українці пройшли важливий етап суспільної взаємоідентифікації. Україна більше не є для європейців виключно корумпованою, радіаційною, “совєтскою” державою, повною бандитизму та расизму. У свою чергу, для українців Європа більше не є чимось невідомим. Споруджена умовностями та інтригами великої геополітичної шахівниці стіна між Україною та Європою почала давати першу серйозну тріщину, а чемпіонат Європи з футболу – найвагоміший результат: європейці готові прийняти українців.

Ознаки того, що крига між громадянами України та Європейського Союзу почала танути, відображають результати першого євроекзит-полу, проведеного компанією GfK на замовлення Інституту світової політики. Опитування громадської думки проводилося серед громадян ЄС, які побували на фінальній частині чемпіонату Європи з футболу в Україні. Згідно з результатами дослідження, більше половини опитаних громадян ЄС (52,39%) переконані, що візовий режим між Україною та Європейським Союзом необхідно скасовувати. При цьому єесівці вважають, що безвізовий режим потрібно встановлювати вже зараз, без передумов, зайвих вимог та обмежень.

Приємно вражені нашою країною гості вважають тутешніх мешканців повноцінними європейцями. Найменш європейським фактором в Україні громадяни ЄС назвали чинну владу країни та уряд. Перелом стереотипів стосується не лише готовності приймати в себе українців без жодних обмежень, а й суттєвого збільшення числа охочих інтегрувати у Європу цілу країну. Так, 42,56% респондентів переконані – Україна заслуговує на вступ до ЄС. Майже 31% опитаних висловили думку, що наша країна має стати членом ЄС не відразу й не зараз: за умови поліпшення політичної та економічної ситуації її приймуть у середньостроковій перспективі.

Якщо додати ще майже 17% тих респондентів, які переконані, що Україна вже є членом ЄС, то загальна кількість проукраїнських європейців становитиме більше 90%. Лише менше трьох відсотків фанів сказали, що не хочуть вступу України у ЄС. Головними каменями спотикання на шляху України до ЄС опитані європейці вважають погану економічну ситуацію, корумпованість уряду та побутування вибіркового правосуддя. Опитування проводилося у чотирьох містах Євро-2012 на виході зі стадіонів. Найбільше опитаних громадян ЄС із Великої Британії, Швеції та Німеччини.

Якщо взяти до уваги дані різних соціологічних досліджень з української сторони, то середнє арифметичне тих, хто виступає за вступ України до ЄС, становить 40 – 42%. Такі цифри соціологічних опитувань можуть бути свідченням двох тенденцій: розрізненість ЄС та України існує на рівні політичному та міфологічному і не стосується справжньої культурно-ментальної приналежності; взаємовідносини України та ЄС розходяться із реальними прагненнями та можливостями співіснування українців та європейців.

ДО ТЕМИ

Однією із основних перешкод євроінтеграційних прагнень України є міфи, що побутують у ЄС про Україну та їх творення, яким займається чинна проросійська влада. Промовистим продовженням сотворення міфу нікому не потрібної України є хоча б остання заява Миколи Азарова, про те, що у ЄС на Україну ніхто не чекає. “Ми не є ідеалістами і не вважаємо, що нас хтось дуже чекає в Європейському Союзі. Більше того, що цей хтось дуже хоче, щоб Україна приєдналася до Європейського Союзу. Навпаки: ціла низка урядів ЄС вважає неприйнятним наш вступ у цей союз”, – зазначив він. Схожі заяви урядовців підіграють прагненням іншого сусіда – РФ, який прагне інтеграції України в іншу сторону… 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4679 / 1.56MB / SQL:{query_count}