Як українці відзначали день російського флоту

Україна втрачає не лише флот, а й власне свято

Україна втрачає не лише флот, а й власне свято

До цих вихідних можна було помітити, що в Україні відсутня така стратегічно важлива частини національного озброєння як флот. Наявність в країні, яка має вихід до двох морів та правову монополію на численні протоки, лише одного підводного човна (який не готовий до входу у склад морських сил) та малої кількості інших військових кораблів, мало б хвилювати будь-яку державу. Проте не Україну… До цих вихідних повноцінного флоту не було, але було хоча б власне свято – День українського флоту. Цьогоріч не стало й свята, а військово-морські сили України відзначали день флоту російського, на який перенесли всі урочистості.

Вперше за останні роки спільне святкування дня українського та дня російського флоту відбулося 29 липня у Севастополі. Спільні покладання квітів обох військово-морських сил та влади міста, ритуал підйому державних прапорів України та Росії, військово-спортивне свято і грандіозний парад – це ті елементи, які повинні були перетворити святкування у незабутнє видовище псевдобратніх держав. Страх у потенційних ворогів мали вселити театралізовані ведення бою десантниками та застосування човнів у дії. Так, глядачі мали змогу побачити висадку підводного десанту, застосування сил зі знищення мінних загороджень, протичовнових сил – зі знищення підводних човнів умовного противника. Кульмінація святкової вистави – імітація елементів морського бою з надводними кораблями, ракетної атаки та інших тактичних моментів битви на воді.

Помпезний парад та дійства, в стилі вічно живого СРСР, стали можливими завдяки президентові Януковичу, який указом від 30.12.2011 переніс святкування дня флоту України на останню неділю липня, тим самим фактично об’єднавши його із Днем Військово-Морського флоту Російської Федерації. Місцеві чиновники, звісно ж, високо оцінили святкування. Глава Севастопольської міськдержадміністрації Володимир Яцуба зазначив, що це найкраще святкування за останні роки: “Майже шість років не святкували разом. І ось – різниця між тим, що було і тим, що стало... Журналісти, які пам’ятають, як було в минулому році, зрозуміли, що це зовсім інший рівень, і ми його будемо нарощувати”. Міністр оборони України Дмитро Саламатін запевнив, що  його “переповнюють почуття, тому що це чудове свято”.

Втім російські колеги не були наскільки розчуленими. Здоровий прагматизм висловлювань флотських адміралів лише зайвий раз засвідчує, що невдовзі Україна отримає сурогат національного флоту, і цей замінник буде російського походження. Так, про бажання нарощувати військову присутність в Україні заявив командувач чорноморським флотом контр-адмірал Алєксандр Фєдотєнков. “Зараз ми продовжуємо переговори щодо конкретизації угоди, яка доповнює угоду 1997 року щодо поділу Чорноморського флоту. Формування цього документу вступило у завершальну фазу. Ми розраховуємо підписати угоду до кінця року. Вона надасть нам можливість заводити до Севастополя нові кораблі”, – сказав командувач. Окрім цього російська сторона особливої уваги на співдружність держав не акцентувала, оскільки той ж таки Фєдотєнков зазначив: “Російська військово-морська присутність у стратегічно важливих районах світового океану зміцнила авторитет Росії як великої морської держави і підтвердила міць її військового флоту”.Саму севастопольську публіку схоже не потішили ані плани світового панування Росії, ані розчулені українські чиновники. Як заявляє ВВС, під час свята “можна було побачити, як деяких глядачів роздратував той факт, що український корвет “Тернопіль” вистрелив муляжем торпеди, а російські ракетні кораблі лише звуком імітували свої пуски”.Врешті-решт, у натовпі неодноразово звучали фрази: “Свято вже не те, що колись”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4454 / 1.56MB / SQL:{query_count}