Українське суспільство, що висловлює незадоволення процесами, які відбуваються в країні, готове й далі своїми голосами наближати крах державного суверенітету. Статистичні дані про незадоволення процесами, які сьогодні відбуваються в країні, оприлюднив Міжнародний республіканський інститут у Вашингтоні. Згідно із результатами його дослідження, лише 14% українців вважають, що держава рухається у правильному напрямку. Натомість 66% опитаних респондентів висловили переконання, що держава має хибну траєкторію розвитку. Водночас громадяни назвали найбільшими проблемами країни не ті речі, вирішення яких активно піарить чинна влада, а ті, про які вона забула.
Найбільше українці переймаються загрозою безробіття та корупцією в органах влади. Зростання цін і втрата роботи – явища, із якими боїться зіткнутися особисто кожен із наших співгромадян. Зокрема, 54% українців вважають найбільшою проблемою для України безробіття. На другому місці – корупція в органах влади (48%), на третьому — низьке промислове виробництво (43%). Соціальною незахищеністю переймаються 27% українських громадян. Відносини із Росією, якими спекулює чинна влада, хвилюють лише 8% людей. Тоді як 19% українців вважають однією із найбільших для країни проблем політичну нестабільність та некомпетентність уряду. У те, що після виборів ситуація зміниться і що самі ці вибори будуть вільними та справедливими, вірить лише п’ята частина суспільства.
Соціальні настрої українців дещо суперечать настроям політичним. Так, за останніми опитуванням групи “Рейтинг”, 22% українців готові віддати свої голоси за Партію регіонів, яка якраз і несе відповідальність за соціальні страхи та не правильний шлях розвитку країни. Нелогічним із суспільної точки зору також видається той факт, що майже не переймаючись відносинами із північно-східним сусідом, українці й досі готові віддавати свої голоси за партії, які є сателітами Кремля в Україні. В сумі партії, які прийнято вважати проросійськими, набирають близько 35% голосів.
Не менш нелогічним видається й готовність виборців віддавати свої голоси за так звані опозиційні сили. Адже безробіття, корупція та низьке промислове виробництво є також тими чинниками, які супроводжували діяльність і попередньої влади, що зараз зручно вмостилася в опозиційному крилі. В середньому, за опозиційні політичні сили, що також мають стосунок до теперішньої влади, оскільки перебувають у Парламенті, готові віддати голоси, 28 – 29% виборців.
Тобто 66% українців, які незадоволені шляхом розвитку держави, все одно віддаватимуть свої голоси тим, хто веде країну цим шляхом. В той же час за абсолютно нові політичні сили (ті, які не були у Верховній Раді й офіційно не перебували при владі) вірогідніше за все проголосує 13 – 15% українців.
Зламана логіка українського суспільства лише зайвий раз підтверджує щонайменше три факти про українців: відсутність критичного мислення, готовність торгувати власним голосом, небажання реально впливати на ситуацію в країні. Відтак можемо констатувати, що вислів “кожен народ заслуговує на ту владу, яку він має”, якнайкраще описує нинішню ситуацію в країні.