Конгресмен-республіканець Крістофер Сміт пропонує Палаті представників Конгресу США ухвалити резолюцію щодо України з вимогою звільнення засуджених екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та інших представників попереднього уряду України. Про це повідомляють УНН з посиланням на прес-службу “Батьківщини”.
“Палата представників вимагає від Президента Януковича та уряду України припинити вибіркове переслідування, звільнити Юлію Тимошенко та інших високопосадовців попереднього уряду, які нині перебувають за ґратами, і повністю відновити їхні політичні та громадянські права”, – йдеться у проекті резолюції, оприлюдненій на офіційному сайті Конгресу США.
На думку конгресмена, який є співголовою Гельсінкської комісії, саме через ув’язнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка міжнародне співтовариство не зможе оцінити парламентські вибори на відповідність міжнародним демократичним стандартам.
ДО ТЕМИ Зазначимо, що у травні сенатор-республіканець Джеймс Інхоф вже підготував свій проект резолюції щодо України, у якій запропонував Держдепартаменту США запровадити візові обмеження щодо Президента України Віктора Януковича, Генерального прокурора Віктора Пшонки та інших посадових осіб, відповідальних за тюремне ув’язнення екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Сенатор також ініціював позбавлення України функцій головування у 2013 році в ОБСЄ, якщо Юлія Тимошенко не буде звільнена з в’язниці. |
Конгресмен також пропонує запровадити візові санкції щодо українських чиновників, замішаних у серйозних порушеннях прав людини, в антидемократичних діях або корупції, яка підриває чи завдає шкоди демократичним інститутам в Україні, а також щодо посадових осіб, які безпосередньо сприяли та брали участь у вибірковому переслідуванні лідерів опозиції.
Водночас в українському МЗС не надто переймаються через нову резолюцію Конгресу США.
“Резолюція – це сигнал, тому не має зобов’язуючого характеру. Резолюція – це просто позиція, це заклик. Тому говорити на сьогоднішній день про реальні санкції, м’яко кажучи, зарано”, – зазначив в ефірі телеканалу ТВі Олег Волошин, директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України.