“Роботодавці задоволені нашими випускниками”

Львівський професійний ліцей торгівлі та сфери послуг готує фахівців для торговельних центрів, кав’ярень та ресторанів

Львівський професійний ліцей торгівлі та сфери послуг готує фахівців для торговельних центрів, кав’ярень та ресторанів

Про аспекти підготовки фахівців цієї галузі ми розмовляємо з директором Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг Марією Євгеніївною Кіскою (на фото).

– Ліцей займається підготовкою кваліфікованого персоналу для торгових закладів, сфери послуг та громадського харчування впродовж майже семи десятиліть. Що є підґрунтям вашої успішної педагогічної діяльності?

– Передусім – це поєднання багаторічного досвіду, славетних традицій крамарування та кухарства із сучасними освітніми технологіями. Наш навчальний заклад заснували у 1944-му як Торгово-кулінарну школу, яка згодом стала професійно-технічним училищем №18. 

Сьогодні Львівський професійний ліцей торгівлі та сфери послуг є державним нав­чальним закладом ІІ рівня акредитації, зорієнтованим на підготовку фахівців інтегрованих професій. Ліцей здійснює ступеневу первинну професійну підготовку кваліфікованих фахівців з числа випускників загальноосвітніх шкіл з базовою чи пов­ною загальною середньою освітою, а також підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб із числа незайнятого населення. Окрім цього, здійснює курсове навчання, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників. 

Випускники 9 – 11 класів опановують у нашому навчальному закладі актуальні професії: кухар, кондитер, офіціант, бармен, буфетник, продавець, обліковець (реєстрація бухгалтерських даних), касир торговельного залу. Також, ми навчаємо за такими спеціальностями, як перукар (перукар-модельєр), візажист, манікюрниця-педикюрниця, касир (в банку), агент з організації туризму, адміністратор залу.

– Випускники Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг завжди мають попит на ринку праці. Які секрети такої конкурентоспроможності? 

– До нас приходять умотивовані діти, які знають, що актуальні професії завжди забезпечать їм заробіток та можливість самореалізації. У ліцеї учні водночас набувають сучасних знань та практичних навичок. Педагогічний колектив формує в учнів творче мислення, підприємливість, активність. Викладачі та майстри виробничого навчання постійно працюють над новим змістом професійної освіти. 

Впроваджуються новітні освітні технології, приділяється увага комп’ютеризації та інформатизації навчання, використанню інтернету, електронних підручників тощо. Ліцеїсти не лише опановують усі тонкощі професії, а також вчаться спілкуватися з людьми, створювати їм комфорт та хороший настрій.

– На якій базі учні набувають практичного досвіду?

– Наші учні відпрацьовують практичні навики у навчальному булочному цеху, у кухні-лабораторії, міні-ресторані, буфетах. Улітку студенти стажуються на базах відпочинку в Криму, Одесі, на Херсонщині. 

Підготувати сучасного робітника у професійно-технічному навчальному закладі без залучення конкретного замовника практично неможливо. Сьогодення вимагає створення такої системи здобуття професійної освіти, яка була б максимально наближеною до потреб працедавців. Завдяки постійному соціальному партнерству з роботодавцями, ліцеїстів приймають на виробничу практику такі відомі торгові марки, як “Метро”, “ВАМ”, “Арсен”, “Зубра-центр”, “Пузата хата”,  ресторани “Прага”, “Фламінго”, “Опера””, “Супутник”, “Дністер”, “Жорж”, “Гранд-Готель”. У складі постійних працівників цих та багатьох інших торговельних центрів, кав’ярень, барів,  ресторанів та кафе є багато колишніх ліцеїстів. Тішуся, що роботодавці задоволені нашими випускниками. До речі, представники компаній приходять у ліцей на конкурси фахової майстерності  та запрошують студентів на роботу.

   Ліцей є членом Асоціації Кулінарів та Асоціації Перукарів України.  Велика увага приділяється співпраці з громадськими організаціями,  центрами вивчення потреб населення в освіті, як ГО “Імпульс” (м. Сколе) та ГО “Калиновий рай” .

– У яких професійних змаганнях беруть участь ліцеїсти?

– На базі ліцею щороку проводяться конкурси професійної майстерності. Наші учні також беруть участь та виборюють призові місця на всеукраїнських чемпіонатах та конкурсах, до прикладу – диплом 1 ступеня у всеукраїнському конкурсі з професії “Продавець продовольчих товарів”. Пишаємось, що ліцеїсти гідно зарекомендували себе і за межами України, зокрема, у рамках Міжнародного проекту “Підприємливий учень на ринку праці”, який започаткувала освіта Польщі. Учні ліцею упродовж п’яти років є серед призерів і переможців. Згодом у них є можливість навчатися у Люблінському університеті та отримати у цьому воєводстві перше робоче місце. Ця співпраця й надалі розвиватиметься.

Міжнародний досвід сприяє нашому розвитку та зростанню на ниві професійно-технічної освіти. Зокрема, наші майстри виробничого навчання для обміну досвідом вирушають до Польщі – ресторан “Кіндз Мараулі – Козачок” у  Варшаві.

У перспективі співпраця з німецьким центром освіти дорослих DVV-international.

– Що ви зичите працівникам торгівлі у переддень професійного свята?

 – Традиційно останньої неділі липня своє професійне свято відзначають працівники сфери торгівлі. Продавець – одна з найдавніших та почесних професій. Торгівля є рушієм прогресу, водночас вона сприяє розвитку відносин між народами, зміцнює дружбу та мир. Бажаю усім працівникам невпинного розвитку та вдосконалення.

А всіх, хто прагне опанувати цю творчу професію або іншу актуальну спеціальність, запрошую на навчання до Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг.

Адреса ліцею: м. Львів, 

вул. Лесі Українки, 26

Тел. 242-31-29, 252-01-89, 

294-42-91.

www.lpltsp.lviv.ua 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5955 / 1.6MB / SQL:{query_count}